Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaZdrowieZdrowie psychiczne

Zdrowie psychiczne

Mindfulness – uważna obecność

Mindfulness – uważna obecność

Data publikacji: 2017-06-10
Świat pędzi, a my razem z nim. Jesteśmy w ciągłym biegu, gonimy za pracą, pieniędzmi i obowiązkami. Poddawani jesteśmy ogromnej ilości bodźców, na które reagujemy. A może warto zacząć bardziej skupiać się na świadomości? Przyjrzyjmy się modnemu ostatnio pojęciu „mindfulness”.
Kiedy boisz się, że ominie Cię coś ważnego…

Kiedy boisz się, że ominie Cię coś ważnego…

Data publikacji: 2017-05-30
We współczesnym świecie dostęp do informacji jest praktycznie nieograniczony. Prawie każdy z nas posiada nowoczesny smartfon z dostępem do internetu, dzięki któremu w każdej chwili można sprawdzić pocztę, być w kontakcie ze znajomymi, a także przeczytać, co dzieje się aktualnie na świecie. Jest to...
Jak pracować z dzieckiem z zespołem Aspergera?

Jak pracować z dzieckiem z zespołem Aspergera?

Data publikacji: 2017-05-25
Zespół Aspergera (ZA) uznaje się za zaburzenie rozwoju o podłożu neurologicznym i zalicza do spektrum autyzmu. Znacznie częściej występuje u chłopców niż dziewczynek. Jak rozpoznać zespół Aspergera? W jaki sposób pracować z dzieckiem z tym zaburzeniem? I wreszcie, czy zespół Aspergera jest...
Czy to wypalenie zawodowe?

Czy to wypalenie zawodowe?

Data publikacji: 2017-05-25
Mówi się, że syndrom wypalenia zawodowego to jedna z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Według statystyk dotyka coraz większej liczby Europejczyków w coraz młodszym wieku. Czy możliwe jest uniknięcie „syndromu BurnOut”? Jak z nim walczyć?
Zespół Aspergera a autyzm u dzieci

Zespół Aspergera a autyzm u dzieci

Data publikacji: 2017-05-17
Szacuje się, że w Polsce żyje ok. 30 tys. osób z autyzmem i zespołem Aspergera. Jak rozpoznać autyzm? Jakie są objawy zespołu Aspergera? Wiedza na ten temat jest niezwykle ważna – im wcześniej zaburzenia te zostaną zdiagnozowane, tym lepiej można zadbać o potrzeby rozwojowe dziecka.
Wróć 1 ... 2 3 4 5 6 ... 9 Dalej
Magazyn Rodzina Zdrowia
nr 29

Czytaj ZA DARMO!

.

___________________________REKLAMA

___________________________________