Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaZdrowieZdrowie psychiczne

Zdrowie psychiczne

Czy to wypalenie zawodowe?
0

Czy to wypalenie zawodowe?

Data publikacji: 2017-05-25
Mówi się, że syndrom wypalenia zawodowego to jedna z chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Według statystyk dotyka coraz większej liczby Europejczyków w coraz młodszym wieku. Czy możliwe jest uniknięcie „syndromu BurnOut”? Jak z nim walczyć?
Zespół Aspergera a autyzm u dzieci
0

Zespół Aspergera a autyzm u dzieci

Data publikacji: 2017-05-17
Szacuje się, że w Polsce żyje ok. 30 tys. osób z autyzmem i zespołem Aspergera. Jak rozpoznać autyzm? Jakie są objawy zespołu Aspergera? Wiedza na ten temat jest niezwykle ważna – im wcześniej zaburzenia te zostaną zdiagnozowane, tym lepiej można zadbać o potrzeby rozwojowe dziecka.
Baby blues, czyli smutek młodej mamy
0

Baby blues, czyli smutek młodej mamy

Data publikacji: 2017-05-15
Słysząc hasło „baby blues po porodzie” od razu nasuwa się myśl, że młoda mama nie daje sobie rady z nowymi obowiązkami i dopadła ją depresja poporodowa. Absolutnie tak nie jest! Baby blues po porodzie a depresja poporodowa to dwie różne przypadłości, których nie wolno mylić. Ta druga jest chorobą,...
Świadomość emocjonalna – ważny składnik naszego życia
0

Świadomość emocjonalna – ważny składnik naszego życia

Data publikacji: 2017-05-12
O tym, że inteligencja emocjonalna jest niezbędna w naszym codziennym życiu, nie trzeba chyba wspominać. Każdego dnia wykorzystujemy zdolność rozpoznawania emocji zarówno u innych osób, jak i u siebie. Jak to z każdą cechą ludzką bywa, także inteligencja emocjonalna jest zbiorem kompetencji, które...
Zespół chronicznego zmęczenia a nerwica
0

Zespół chronicznego zmęczenia a nerwica

Data publikacji: 2017-04-21
Tempo życia w obecnych czasach jest niezwykle szybkie i łatwo prowadzi do wypalenia. Wielu z nas żartuje, że cierpi na syndrom chronicznego zmęczenia, podczas gdy jest to poważna choroba. Jakie są przyczyny wystąpienia zespołu chronicznego zmęczenia? Jak chora osoba może odzyskać energię?
Wróć 1 ... 2 3 4 5 6 ... 9 Dalej
Magazyn Rodzina Zdrowia
nr 21/2020

Czytaj ZA DARMO!

.

___________________________REKLAMA

___________________________________