Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaZdrowieUkład krwionośny

Układ krwionośny

Miej ciśnienie pod kontrolą

Miej ciśnienie pod kontrolą

Data publikacji: 2024-02-17
Prawidłowe ciśnienie tętnicze krwi jest jednym z wykładników naszego stanu zdrowia. Jego zaburzenia i nawracające stany nadciśnienia mogą prowadzić do bardzo niebezpiecznych skutków. Dlatego warto sprawdzać je regularnie, najlepiej w domu.
Tachykardia – objawy i konsekwencje dla zdrowia. Co warto o niej wiedzieć?

Tachykardia – objawy i konsekwencje dla zdrowia. Co warto o niej wiedzieć?

Data publikacji: 2023-10-07
Prawidłowy puls u dorosłego człowieka powinien mieścić się w granicach 60-100 uderzeń na minutę. Co się dzieje, jeżeli ta częstotliwość jest wyższa? Serce bije regularnie, ale w przyspieszonym tempie. Przyczyną takiego stanu są zaburzenia w wytwarzaniu lub przewodzeniu impulsów elektrycznych.
Lekkie nogi latem

Lekkie nogi latem

Data publikacji: 2023-06-06
Tuż przed urlopem i długimi letnimi spacerami wzdłuż brzegów morza lub po górskich stokach warto wspomóc nasze nogi uważną pielęgnacją z wykorzystaniem preparatów przywracających skórze sprężystość, wzmacniających naczynia krwionośne i pomagających zwalczać cellulit.
Wiesiołek – dba o urodę i mocne serce

Wiesiołek – dba o urodę i mocne serce

Data publikacji: 2022-02-25
Niepozorny, przycupnięty na poboczach, łąkach i nieużytkach… W Polsce rośnie aż 30 różnych jego gatunków, ale łatwo go przegapić, bo otwiera swe żółte kwiaty dopiero po zmroku. Oto wiesiołek – „świeca nocy”, dość pospolita roślina o wyjątkowych, ale mało znanych właściwościach. Czas rzucić światło...
Niedociśnienie. Zapobiegaj, rozpoznawaj, lecz.

Niedociśnienie. Zapobiegaj, rozpoznawaj, lecz.

Data publikacji: 2021-10-15
Zaburzenia ciśnienia tętniczego wpływają na nasze samopoczucie i mogą nasilać objawy współistniejących chorób. Dość dużo mówi się o nadciśnieniu tętniczym, które uznaje się za jedną z najgroźniejszych i najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych. O wiele mniej wiadomo o hipotonii, czyli zbyt...
1 2 3 4 ... 13 Dalej
Magazyn Rodzina Zdrowia
nr 29

Czytaj ZA DARMO!

.

___________________________REKLAMA

___________________________________