Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaDietaNawyki żywieniowe

Nawyki żywieniowe

Nawodnienie zimą?

Nawodnienie zimą?

Data publikacji: 2022-12-30
Odpowiedni poziom nawodnienia jest jednym z kluczowych czynników pozwalających utrzymać organizm w dobrej kondycji – wpływa na nasze samopoczucie, energię oraz wydajność w pracy czy szkole. Chroni także przed rozwojem chorób. W jaki sposób i czym najlepiej nawadniać organizm oraz uzupełniać poziom...
Cukier pod kontrolą, czyli rozterki wakacyjnych wojaży

Cukier pod kontrolą, czyli rozterki wakacyjnych wojaży

Data publikacji: 2022-07-26
Cukier jest jednym z podstawowych produktów spożywczych. Używamy go na wiele sposobów, świadomie albo nie. W końcu żeby przyjąć pokaźną porcję sacharozy, nie trzeba wcale wsypać do kawy lub herbaty kilkunastu łyżeczek białych kryształków. Wystarczy litr soku, kilka batonów, czekolada, lizaki albo...
Odwodnienie organizmu – jak sobie pomóc?

Odwodnienie organizmu – jak sobie pomóc?

Data publikacji: 2022-06-30
Wzrastające temperatury skłaniają nas do częstszego sięgania po różne chłodzące napoje. I zupełnie słusznie! Natura sama daje nam znać, że potrzebuje pomocy w przywróceniu równowagi organizmowi, który z różnych przyczyn może być narażony na odwodnienie.
W poszukiwaniu harmonii, czyli jak utrzymać równowagę elektrolitową

W poszukiwaniu harmonii, czyli jak utrzymać równowagę elektrolitową

Data publikacji: 2022-03-29
Elektrolity są jak mityczne złote runo – większość z nas wie, że istnieją, ale nie umiemy powiedzieć, gdzie ich szukać albo za co odpowiadają i dlaczego tak ważny jest ich odpowiedni poziom w organizmie. Tymczasem to składniki wręcz niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego ciała!
Niezbędne witaminy dla niej i dla niego

Niezbędne witaminy dla niej i dla niego

Data publikacji: 2021-03-30
Wśród składników pożywienia, od których zależy nasze zdrowie i samopoczucie, znajdują się substancje o szczególnym znaczeniu: witaminy. Potrzebujemy ich, by żyć, ale organizm nie potrafi ich samodzielnie wytwarzać, zatem musimy dostarczyć je z zewnątrz.
1 2 3 4 ... 7 Dalej
Magazyn Rodzina Zdrowia
nr 29

Czytaj ZA DARMO!

.

___________________________REKLAMA

___________________________________