Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaKosmetyki

Preparaty do zadań specjalnych – olejki, balsamy i maski do ciała

Jak je stosować i co je różni?

Data publikacji: 20 lipca 2016, 13:49
Nawilżona i gładka skóra prezentuje się pięknie i dodaje pewności siebie. Aby na długo zachować jej świeży wygląd, nie zapominajmy o stosowaniu balsamów, olejków oraz masek. Preparaty te są skuteczne, ponieważ regenerują skórę, nawilżają ją i dodają blasku.

Olejki – poznaj moc natury!

W sklepach mamy całą gamę naturalnych olejów (jak coraz bardziej popularne: olej kokosowy, migdałowy  czy lniany), których możemy używać nie tylko do celów kulinarnych, ale także tworzyć na ich bazie domowe kosmetyki. Kupując kosmetyki w drogeriach czytajmy uważnie etykiety, ponieważ znajdziemy tu kosmetyki na bazie olejów zarówno naturalnych, jak i syntetycznych, a także połączenie obu typów. Olejki są dostępne najczęściej w małych buteleczkach z dozownikami lub wygodnych ampułkach. Naturalne oleje to bogactwo witamin, protein i soli mineralnych oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Chronią przed nadmierną utratą wody, dlatego warto nakładać je tuż po kąpieli, kiedy skóra jest jeszcze wilgotna lub bezpośrednio na suchą skórę. Najpopularniejsze olejki to migdałowy, makadamia, kokosowy i lniany.

Balsamy do codziennego użytku

Balsamy do ciała to preparaty, po które sięgamy najchętniej. Są zapachowe lub bezwonne, łatwo dostępne i dobrze się rozsmarowują. Co ważne, błyskawicznie wchłaniają się w skórę, dzięki czemu niemal od razu po aplikacji możemy zacząć się ubierać. Systematyczne stosowanie balsamów – nawet tylko raz dziennie – przyniesie oczekiwane przez nas efekty, jak nawilżenie, regeneracja, ukojenie czy ujędrnienie. Przy doborze produktu warto pamiętać, aby był dostosowany do potrzeb skóry. Balsamy zawierają witaminy, wyciągi z roślin i owoców, a także nierzadko kwas hialuronowy.

Maska poprawia kondycję skóry

Choć do niedawna popularnością cieszyły się zwłaszcza maseczki do twarzy, od pewnego czasu stosowane są na całe ciało. Nie tylko dostarczają skórze od zewnątrz składników odżywczych, ale i pozwalają się zrelaksować (rozluźniają mięśnie, likwidując napięcie, które często tworzy się np. w obrębie barków). Maseczki przynoszą długotrwałe efekty. W zależności od potrzeb, możemy wykonać maskę na całym ciele, a także na poszczególnych jego partiach. Podczas jednego zabiegu mamy możliwość użycia maski ujędrniającej na brzuchu, antycellulitowej na udach, odmładzającej na twarzy i nawilżającej na nogach. Maski do ciała działają podobnie jak preparaty do włosów – wnikają w głąb skóry, regenerują ją i nawilżają. Skład masek różni się w zależności od ich zastosowania. Zawierać mogą glinkę (np. bentonitową), parafinę (która dzięki swoim właściwościom odżywczym jest szczególnie pożądana przez osoby, które chcą wygładzić i uelastycznić swoją skórę) czy kwas salicylowy. Największym uznaniem cieszą się maski błotne, algowe i czekoladowe.

Karolina Wilk

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót