Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaDłonie i stopy

Glass nails, czyli jak uzyskać efekt szkła na paznokciach?

Szklany manicure

Data publikacji: 12 lipca 2016, 11:17
Zadbane dłonie i paznokcie są wizytówką człowieka. Kobiety mają w tej kwestii większe pole do popisu. Salony stylizacji paznokci każdego roku wyznaczają nowe trendy. Aktualnie największym zainteresowaniem cieszy się shattered glass, czyli manicure przypominający odłamki kolorowego szkła.

Stylizacja krok po kroku

Wykonanie jest banalnie proste, jednak wymaga ogromnej precyzji. Na paznokcie nakładamy bazę, a następnie lakier w wybranym przez nas odcieniu. Do samej stylizacji wykorzystać można specjalnie przeznaczone do tego naklejki, celofan lub folię transferową. Zdobienia przyklejamy delikatnie do płytki, układając z nich mozaikę do złudzenia przypominającą kawałki rozbitych szkiełek. Na sam koniec manicure utrwalamy preparatem o nazwie top coat. Jest to po prostu utwardzacz, który zabezpieczy holograficzną folię przed zbyt szybkim odpadaniem i nabłyszczy paznokcie.

Trend  zapoczątkowany przez koreańską manicurzystkę Eun Kyung Park szturmem podbija amerykańską branżę modową. Nawet redaktorki amerykańskiego Vogue’a są zachwycone, mimo iż jeszcze do niedawna taka stylizacja paznokci kojarzyła się raczej z brakiem estetyki.

Maria Ledeman

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót