Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaSzkoła

Wyprawka dla ucznia – jak rozsądnie zaplanować wydatki na akcesoria do szkoły?

Sprawdź, ile kosztuje wyprawka dla dziecka do szkoły i ile musisz wydać na przybory. Sposoby na tańszą wyprawkę

Data publikacji: 4 września 2016, 01:11
Dla dzieci czas powrotu do szkoły to z jednej strony przykry moment, bo oznacza koniec wakacyjnej swobody, z drugiej przez nich wyczekiwany, bowiem będą mogli znów spotkać się ze swoimi przyjaciółmi z klasy. Z kolei dla rodziców jest to z pewnością czas zwiększonych wydatków. Podręczniki, zeszyty, przybory szkolne, a także ubrania mogą nadwyrężyć domowy budżet. Warto zatem planować szkolne zakupy z rozwagą, aby nie okazało się, że wydamy na nie swój ostatni grosz.
Wyprawka do szkoły - rodzinazdrowia.pl

Wyprawka szkolna - podręczniki

W roku szkolnym 2016/2017 rodzice planują wydać na wyprawkę szkolną średnio 580 zł. Wraz z reformą szkolnictwa, dzieci rozpoczynające naukę w szkole podstawowej i gimnazjum powinny zostać wyposażone w darmowe podręczniki. Jest to spore odciążenie rodziców, ponieważ zwykle na podręczniki wydawali najwięcej pieniędzy. W szkołach ponadgimnazjalnych warto zainwestować w podręczniki używane. Najlepiej zakupić je od starszych klas, którym książki nie będą już potrzebne. Często starsi uczniowie są nastawieni na sprzedaż podręczników, dlatego dbają o nie przez cały rok, dzięki czemu możemy kupić niezniszczone książki, z których nasze dziecko będzie mogło korzystać bez problemu.

Nowe przybory do szkoły

Dobrze wyposażyć dziecko w nowe przybory szkolne i zeszyty. Jeśli jednak stare zeszyty nie zostały w pełni zapisane, możemy wykorzystać puste kartki. Z pewnością przydadzą się podczas kartkówek czy sprawdzianów.

Decydując się na zakup plecaka, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on odpowiednio wyprofilowany. Powinien mieć szerokie, regulowane szelki. Tył plecaka powinien być usztywniony, a na dole wypełniony poduszką. W środku powinny znajdować się przegrody, dzięki którym ciężar przyborów szkolnych można równomiernie rozłożyć. Sprawdźmy, czy materiał, z którego wykonano tornister, jest mocny i nieprzemakalny, a także czy posiada elementy odblaskowe, które sprawią, że dziecko będzie widoczne na ulicy. Porządny tornister starczy na kilka lat, a także będzie wspomagał prawidłową postawę dziecka. Podobnie jest z zakupem piórnika. Wybierzmy porządnie usztywniony. Możemy zdecydować się na piórnik z pełnym wyposażeniem lub zakupić niezbędne elementy oddzielnie. Dobrze wykonany piórnik wytrzyma niejeden rok szkolny, wystarczy go jedynie uzupełniać. Nie powinno w nim zabraknąć podstawowych przyborów do pisania: długopisu, ołówka, kredek, pisaków, a także gumki do mazania i temperówki.

Ubrania po starszym bracie wyprawką do szkoły

Jeśli w naszej rodzinie są dzieci, które już wyrosły ze swoich ubrań i nie zniszczyły ich, możemy je przeznaczyć jako wyprawkę dla naszego ucznia. Oprócz dresów i t-shirtów na lekcję wychowania fizycznego, które i tak szybko się zniszczą, na wagę złota będą również galowe ubrania, które są dość kosztowne, a wykorzystuje się je tylko kilka razy w roku, podczas uroczystych apeli i akademii.

Decydując się na używane podręczniki lub ubrania, możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, które później przeznaczymy na przykład na zajęcia dodatkowe dla naszego dziecka. Korzyści z takiego rozwiązania z pewnością będą znacznie większe.

Beata Kubiś

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.