Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaSzkoła

Komplet higieniczny dla ucznia. Co się przyda?

Zestaw higieniczny sposobem na zwiększenie profilaktyki zdrowotnej i higieny w szkole

Data publikacji: 2 września 2016, 03:52
Jeszcze do niedawna komplet higieniczny dla ucznia mógł być uważany za przejaw nadopiekuńczości ze strony matek czy dyrekcji szkoły. W rzeczywistości, zestaw higieniczny może odegrać ogromną rolę nie tylko w kwestii edukacji ucznia, ale także jego zdrowia.
Zestaw higieniczny w szkole - rodzinazdrowia.pl

Higiena w szkole – to ważne

Niezbędnik higieniczny to skuteczny sposób na profilaktykę zdrowotną połączoną z edukacją dziecka. Uczeń, nosząc przy sobie wspomniany komplet, zaczyna wyrabiać nawyki, które powinny ochronić go przed chorobami wynikającymi z nadmiernego kontaktu z różnymi patogenami.

Zestaw higieniczny: co powinno się w nim znajdować?

Niezbędne są oczywiście chusteczki higieniczne, którymi można łatwo wytrzeć zabrudzenia lub dzięki którym możliwe jest opróżnienie nosa i pozbycie się zarazków. Bardzo ważna jest szczoteczka i pasta do zębów (lub żel). W niezbędniku warto umieścić także żel antybakteryjny, nawilżany papier toaletowy i nakładki na deskę sedesową, a także zadbać o to, by cały zestaw znalazł się w odpowiednim, wygodnym opakowaniu (np. woreczku do przechowywania, który można bez problemu zmieścić w tornistrze).

Edyta Wara – Wąsowska 

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.