Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaDietaZdrowa żywność

Zdrowa żywność

Migdały – zdrowa przekąska dla każdego
0

Migdały – zdrowa przekąska dla każdego

Data publikacji: 2017-09-28
Migdały, czyli nasiona migdałowca (niewielkiego drzewa o wysokości do ok. 10 metrów), mają wiele cennych substancji odżywczych. Pomimo że są kaloryczne, warto wprowadzić je do diety. Co zawierają migdały?
Mleczko pszczele – eliksir zdrowia i młodości
0

Mleczko pszczele – eliksir zdrowia i młodości

Data publikacji: 2017-09-06
Mleczko pszczele wytwarzane jest przez pracowite pszczoły robotnice. Stanowi pokarm dla królowej roju. Ponieważ przeznaczone jest dla pszczoły, od której zależy ciągłość istnienia owadziej rodziny, jest eliksirem witalności i zdrowia. Co istotne, niezwykłe właściwości mleczka pszczelego przynoszą...
Spirulina – zielony proszek zdrowia
2

Spirulina – zielony proszek zdrowia

Data publikacji: 2017-06-30
Spirulina to obecnie najlepiej, po słynnej chlorelli, przebadana roślina z grupy alg. Wpisana została na listę produktów spożywczych określanych mianem superfood – nadzwyczajnej żywności. Nie bez przyczyny – zawarte w niej bogactwo składników bardzo korzystnie wpływa na zdrowie człowieka.
Sól himalajska – czy warto zamienić ją z solą kuchenną?
0

Sól himalajska – czy warto zamienić ją z solą kuchenną?

Data publikacji: 2017-05-24
Sól himalajska wydobywana jest w Pakistanie, leżącym u podnóża Himalajów – na terenach, gdzie w czasach prehistorycznych znajdował się ocean. W sprzedaży dostępna jest w różnym przedziale kolorystycznym: od białego, po jasnoróżowy oraz ciemnoczerwony, który zależy w głównej mierze od zawartości w...
Dlaczego warto jeść nasiona chia?
0

Dlaczego warto jeść nasiona chia?

Data publikacji: 2017-05-10
Szałwia hiszpańska, znana też jako nasiona chia, to kopalnia kwasów omega-3, w tym szczególnie kwasu ALA, błonnika, fosforu i wapnia. Te małe nasionka wzmacniają kości, wspomagają trawienie, poprawiają koncentrację, a nawet mogą zapobiegać nowotworom piersi, szyjki macicy i sutka.
Wróć 1 ... 2 3 4 5 6 ... 10 Dalej
Magazyn Rodzina Zdrowia
nr 20/2020

Czytaj ZA DARMO!

.

___________________________REKLAMA

___________________________________