Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaZdrowieUkład krwionośny

Roztocza kurzu domowego - jak się ich pozbyć?

Artykuł sponsorowany

Data publikacji: 8 grudnia 2016, 00:39
Kurz domowy jest najczęstszym czynnikiem wywołującym reakcje alergiczne. Zawiera niemal wszystkie znajdujące się w domu alergeny, m.in. alergeny roztoczy, zwierząt domowych, grzybów pleśniowych i pyłków roślin.

Roztocza kurzu domowego - groźny alergen

Do najsilniej uczulających substancji należą alergeny roztoczy kurzu domowego. Te mikroskopijne pajęczaki, niewidoczne gołym okiem, stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia osób o cechach nadwrażliwości – czyli tzw. atopii. Substancją szkodliwą są białka m.in. Der p1 czy Der f 1 zawarte w odchodach roztoczy, które wraz z drobinami kurzu dostają się do dróg oddechowych. Największe nagromadzenie roztoczy dotyczy miejsc do spania, materacy, kanap i dywanów. W 1 g kurzu może występować nawet kilka tysięcy roztoczy – a już 100 okazów wystarczy do wywołania reakcji alergicznej.

Alergia - objawy

Objawami alergii jest katar, kaszel nasilający się w nocy, wyprysk atopowy czy zapalenie spojówek. Nieleczony katar alergiczny, kaszel, mogą rozwinąć się w astmę alergiczną  – a proces ten jest praktycznie nieodwracalny. Grupą szczególnego ryzyka są dzieci, których organizm nie posiada jeszcze wykształconej odporności lub są obciążone genetycznie alergią. Prawdopodobieństwo odziedziczenia alergii przez dzieci, których oboje rodziców jest alergikami wynosi ponad 70%.

Przykładowo – objawy atopowego zapalenia skóry (AZS) pojawiają w tej chwili u ok 60% dzieci do 1-go roku życia, wśród dzieci do 5-go roku życia – liczba sięga już prawie 90%.

Ważnym działaniem profilaktycznym jest ograniczenie ilości alergenów w otoczeniu. Już w 1987 roku WHO potwierdziła, znaczenie ekspozycji na alergeny roztoczy jako istotny czynnik sprzyjający rozwojowi astmy oskrzelowej. Roztocze kurzu są również odpowiedzialne za rozwój alergicznego nieżytu nosa i atopowego zapalenie skóry. Natomiast wg raportu ARIA (ang. Allergic Rhinitis and its impact on Asthma) – zaleca się stosowanie środków eliminujących alergeny roztoczy, gdyż to one odpowiadają za rozwój alergii i astmy oskrzelowej.

Skuteczna broń na alergeny kurzu domowego

Skutecznym sposobem na redukcję alergenów kurzu domowego jest Allergoff® spray (http://www.allergoff.pl). Jest to preparat w formie ręcznego rozpylacza służący do opryskiwania miejsc o największym stężeniu alergenów kurzu domowego, takich jak: materace, kanapy, dywany, pluszowe zabawki, tapicerka samochodowa i pluszowe zabawki.

Allergoff® wykazuje dwutorowe działanie:

  • dezaktywuje chorobotwórcze i alergizujące działanie białek (np. Der p1, Der f1),
  • scala drobiny kurzu w nielotne cząstki, co ułatwia ich usunięcie.

Preparat w zależności od pojemności wystarcza na opryskanie 25-40m², a jego działanie utrzymuje się do 6 miesięcy.

Stosowanie preparatu Allergoff® zmniejsza objawy alergii, przynosi wyraźną ulgę osobom uczulonym i poprawia ich samopoczucie. Zmniejsza ryzyko zaostrzenia choroby alergicznej i wystąpienie astmy oskrzelowej.

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót