Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningAktywny wypoczynek

Rowerowa jesień. Przez Polskę na dwóch kółkach

Gdzie na rower - dowiedz się gdzie są najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce

Data publikacji: 9 lutego 2016, 12:02
Karl Drais to niemiecki wynalazca, twórca roweru. To dzięki niemu możemy cieszyć się teraz tą popularną, napędzaną siłą mięśni maszyną na dwóch kółkach. Rower to szereg zalet – nie tylko poprawia kondycję, ale i pozwala na poznanie najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce. Jest mnóstwo osób, które takie trasy poznały i wciąż im mało, dlatego teraz podróżują po całym świecie, przekuwając swoją pasję na sposób na życie. Bo jak nie kochać roweru?
Gdzie na rower – poznaj najlepsze trasy rowerowe – rodzinazdrowia.pl

Gdzie na rower? Poznaj najlepsze szlaki rowerowe w Polsce​

Obecnie w księgarniach jest spory wybór publikacji o trasach rowerowych w Polsce. Nie tylko mapy, ale również przewodniki, które zawierają cenne informacje dotyczące tego, gdzie możemy jechać, gdzie spać, gdzie zjeść i co zwiedzić. W przypadku niemal każdego zakątka naszego kraju znajdziemy wiele wskazówek sugerujących, gdzie na rower można się wybrać. Trasy często dopasowane są do naszych możliwości i upodobań. Beskid Śląski to np. miejsce, w którym nie tylko można pozachwycać się krajobrazem, ale również podnieść sobie trochę poziom adrenaliny. Jest to najpopularniejsza trasa rowerowa w Beskidach, a przy odrobinie kondycji i rowerze przystosowanym do górskich tras zabawa może nie mieć końca. Jeśli ktoś ma ochotę przenieść się do krainy marzeń, to z pewnością jedna z pierwszych tras rowerowych w Wielkopolsce spełni te oczekiwania. Kraina Stu Jezior to kolejna propozycja. Bieszczady dają fascynatom rowerów wiele możliwości, a Bieszczadzki Park Narodowy udostępnił szereg dróg dla turystów rowerowych.

Najlepsze trasy rowerowe - gdzie na wycieczkę rowerową?​

Polskie szlaki rowerowe - rowerowe wycieczki - rodzinazdrowia.plRower dostarcza samych korzyści, dlatego warto zapoznać się z najlepszymi trasami rowerowymi w Polsce. Nie ma nic lepszego niż wraz z rodziną wybrać się na wycieczkę rowerową zakończoną piknikiem. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, taki wypad to świeże powietrze, ruch, zabawa i mile spędzony czas z bliskimi na łonie natury. A przy okazji - możliwość odkrywania nowych, pięknych terenów naszego kraju.  Przed wyruszeniem dobrze jest poznać różnicę między drogą rowerową a trasą czy szlakiem rowerowym. Droga rowerowa to wydzielony pas terenu, drogi komunikacyjnej, przeznaczony tylko dla pojazdów rowerowych. Natomiast szlak rowerowy to trasa wycieczkowa przeznaczona dla rowerzystów. Tak jak w górach oznaczone są szlaki, tak i w tym przypadku każdy szlak rowerowy oznaczony jest specjalnymi symbolami, z których można dowiedzieć się, jak jest długi, jaki jest jego przebieg itd.

Najlepsze trasy rowerowe w Polsce to także propozycja Doliny Rospudy,  znanej wszystkim z przepięknej przyrody i mazurskich klimatów. Nie można również zapominać o Dolinie Biebrzy z jej 75-kilometrową trasą rowerową. Jeśli 75 km to dla nas za mało, to Karpacki Szlak Rowerowy ma do zaproponowania aż 800 km.

Rowerem po Polsce - najlepsze miejsca na wycieczki rowerowe po Polsce​

Jak zaplanować wycieczkę rowerową? - rodzinazdrowia.pl Rowerem po Polsce można jeździć podczas wakacji bądź urlopu. Spróbujmy opracować w domu plan miejsc, które chcemy zobaczyć. Mogą się w nim znaleźć konkretne punkty do zwiedzania, ale możemy też ograniczyć się jedynie do rozkoszowania się przyrodą i pięknymi krajobrazami. Jeśli kogoś nudzi jeżdżenie po płaskim terenie, w Polsce jest dużo terenów górzystych przystosowanych do zjazdów, podczas których podnosi się adrenalina. Można też wybrać się na rower do parku lub pobliskiego lasu, by chociaż przez chwilę oderwać się od rzeczywistości – posłuchać szumu drzew i  śpiewu ptaków. Wybór należy do nas. Wycieczki rowerowe po Polsce są coraz częściej wybieraną formą rekreacji i dobrej zabawy. Każdy region Polski posiada dużą bazę szlaków rowerowych, która stale się poszerza. Polecam, bo warto!

 
 

Wioletta Szkudlarek

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót