Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningAktywny wypoczynek

Rolki w roli głównej

Rolki jako rodzaj aktywności na świeżym powietrzu

Data publikacji: 29 kwietnia 2016, 14:59
Jeśli nie jesteś fanem biegania czy długich spacerów, a jednocześnie brakuje Ci na co dzień świeżego powietrza, spróbuj jazdy na rolkach! To cudowna zabawa świetnie wpływająca na naszą kondycję.

Kapitalna zabawa

Wielu z nas rolki kojarzyć się mogą z beztroskim dzieciństwem. Podczas uprawiania tego sportu wydzielają się w naszych mózgach ogromne dawki endorfin. Jazda na rolkach to zatem idealny sposób na rozpoczęcie dnia. Łącząc przyjemne z pożytecznym, warto zastanowić się nad pokonywaniem trasy do pracy czy szkoły właśnie na rolkach. Wystarczy spakować do plecaka parę butów, z których korzystać będziemy w ciągu dnia i możemy śmigać! Uwaga - zgodnie z przepisami rolkarz traktowany jest jako pieszy. Jeśli chcemy skorzystać ze ścieżki rowerowej, nie wolno nam zapominać o tym, że jesteśmy obowiązani ustąpić miejsca rowerowi. Niezależnie od tego, czy poruszamy się po drodze dla rowerów, czy po chodniku, pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności i czujności. 

Jeździć możemy w pojedynkę. Jeżeli jednak wolimy uprawiać aktywność fizyczną w towarzystwie, zaprośmy do zabawy koleżankę, partnera czy naszą pociechę. Zapewnimy im relaks, odpoczynek oraz sprawimy, że zapomną o codziennych problemach. Jak tylko złapią bakcyla, trudno będzie im odmówić!

Forma dbania o dobrą formę

Jazda na rolkach, jak każda forma ruchu, jest niezwykle pożyteczna dla naszego zdrowia. Jeżdżąc na rolkach, dotleniamy organizm oraz kształtujemy sylwetkę. Prawidłowa pozycja uprawiania tego sportu stymuluje pracę mięśni nóg, dzięki czemu stają się one smuklejsze, oraz ud, co pomaga zmniejszyć ich obwód i gwarantuje świetną figurę. A na tym pewnie wielu paniom szczególnie zależy. Warto podkreślić, że ta aktywność pomaga wypracowywać lepszą koordynację ruchową, tak ważną podczas wykonywania wielu codziennych czynności. Pozostałe zalety jazdy na rolkach to chociażby zwiększenie wydolności organizmu, jego lepsze ukrwienie, wzmocnienie mięśnia sercowego, sprawniejsza niż dotychczas przemiana materii. Efekt? Lepsze samopoczucie, więcej energii, wolniejsze męczenie się, brak odczuwania przemęczenia i apatii, a także ładniejszy wygląd. Skóra, włosy i paznokcie, dzięki aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, tak jak cały organizm, są po prostu zdrowsze, dotlenione i lepiej ukrwione, a tym samym dodają nam więcej uroku.

Joanna Brzykcy

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót