Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaRelacje w rodzinie

Pomysły na wspólny czas dziadków i wnucząt

Dzień z dziadkami

Data publikacji: 10 maja 2016, 10:22
Dla dzieci dom dziadków to zazwyczaj kraina szczęścia, nieograniczonych słodyczy i bezwarunkowej miłości, otulającej, jak puch. Jeśli mimo tego, ktoś z Was boi się, że się tam zanudzi, oto kilka pomysłów na wspólny czas dziadków i wnucząt.

Specjalizacje

Babcia i dziadek z pewnością mają swoje pasje, zawody, specjalizacje. Są dziedziny, w których osiągnęli mistrzostwo. Zatem śmiało mogą przekazać te umiejętności swoim wnukom. Jeśli babcia jest specjalistką od pieczenia czy gotowania to warto nawet całe ferie zimowe, które spędzicie razem, poświęcić na naukę tego zajęcia – bez pośpiechu, ale za to z frajdą.

Może dziadek jest wędkarzem? Pojedźcie razem na łowisko, opowiedz wnukowi o zwyczajach ryb, a potem w domu naucz go wiązać haczyki, przyrządzać zanętę czy malować spławiki. Może zasiejesz w nim ziarenko tej pasji?

Niezawodne gry planszowe

Dlaczego akurat gry planszowe? Bo z dziadkami gra się inaczej – potrafią nauczyć spokoju przy blefowaniu (dają wygrać i nawet nie mrugną!), pocieszą przy przegranej, podpowiedzą strategię i będą się po prostu cieszyć wspólnym czasem – bez poganiania i testowania, ile wnuczęta już umieją. Czysta zabawa – jak z nikim innym!

Monika Simińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.
Przeczytaj również