Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningRodzaje treningów

Pole dance na nowo

Sportowa sztuka czy taniec na rurze z nocnego klubu?

Data publikacji: 23 maja 2017, 02:59
Kilka lat temu pole dance wyszedł poza miejsca, które nacechowały go negatywnie. Taniec ten, kojarzony z erotyzmem i sztuką budzenia pożądania, długo nie mógł przebić się na sale fitness i do innych obiektów sportowych. Tymczasem od pewnego czasu taniec na rurze cieszy się dużą popularnością.

Ćwiczenia na rurze

Wiadomo, że pole dance to bardzo zmysłowa forma tańca, jednak sensualność to tylko jedna z zalet pole dance. Ćwiczenia na rurze były popularne już w starożytnych Chinach i Afryce, gdzie stanowiły sztukę akrobacji. Dopiero w latach 20. XX wieku, po tym, jak do Stanów Zjednoczonych zaczęto przywozić niewolników, pole dance zawitał pod kopułami cyrków. Stamtąd, w latach 50., trafił na scenę klubów z burleską. Dopiero 30 lat później taniec na rurze stał się atrakcją nocnych klubów.

Pole dance jako zajęcia fitness

Współcześnie ponownie odkrywa się wpływ tańca na rurze na kształtowanie sylwetki. Zajęcia prowadzą wyspecjalizowane szkoły tańca, opierające swoją ofertę wyłącznie o taniec na rurze, ale też duże kluby fitness, gdzie taniec na rurze stanowi tylko kolejną pozycję w grafiku. Warto jednak poszukać opinii o instruktorze prowadzącym zajęcia w interesującej nas szkole czy klubie w sieci. Pierwsze zajęcia mogą skończyć się wieloma sinikami i otarciami, dlatego pole dance dla początkujących to przede wszystkim nauka utrzymania się na rurze i opanowania podstawowych obrotów.

Korzyści płynące z pole dance

Podczas treningów tańca na rurze angażowane są wszystkie mięśnie. Regularne treningi wzmacniają sprężystość ciała i koordynację ruchową. Poprawia się kondycja i siła. Warto zwrócić uwagę na to, że taniec na rurze spala tkankę tłuszczową, a sylwetka nabiera pięknych kształtów, dlatego są to zajęcia będące sprzymierzeńcem w walce o szczupłe ciało. Nie należy też mieć obaw o wytrzymałość rurki – pole dance dla otyłych jest coraz popularniejszy! Kolejnym plusem jest też to, że taniec na rurze podnosi samoocenę i pozwala pokonywać możliwości własnego ciała.

Ćwiczenie pole dance w domu

Pole dance to sport nie tylko dla kobiet. Coraz więcej panów decyduje się na udział w zajęciach tańca na rurze ze względu na efekty, jakie można osiągnąć regularnym treningiem. Dla tych, którzy złapali bakcyla, możliwe jest ćwiczenie pole dance w domu, jednak pamiętać trzeba o profesjonalnej rurce i montażu. W przeciwnym razie możliwe są bowiem wypadki.

Karolina Lepczak

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót