Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningRodzaje treningów

Pływać każdy może!

Porady dla początkujących pływaków

Data publikacji: 22 kwietnia 2016, 10:35
Jest kilka zasad, których przestrzeganie znacznie ułatwia oraz przyspiesza naukę pływania. Zapoznaj się z owymi regułami.

Podczas treningów pamiętaj o...

Treningi rozpocznij od nauki zanurzania głowy. Ćwiczenia możesz rozpocząć już przed pojawieniem się na basenie czy próbami pływania w jeziorze. Wystarczy Ci miska z wodą – zanurz w niej głowę, postaraj się wypuszczać powietrze pod wodą – początkowo ustami, następnie nosem. Staraj się zachować spokój i nie panikować. Pozbądź się nawyku szybkiego łapania powietrza zaraz po wynurzeniu z wody. Następnie, te same ćwiczenia wykonuj w zbiorniku wodnym. Obojętnie, czy będzie to basen, jezioro czy zalew. Pamiętaj, aby dla swojego bezpieczeństwa trzymać się krawędzi basenu lub blisko brzegu. Pierwsze lekcje pływania obejmować będą naukę umiejętności utrzymania się na wodzie. Korzystaj ze specjalnych pomocy, na przykład desek – dzięki nim szybko pojmiesz, w jaki sposób dryfować. Jeżeli chodzi o wybór stylu pływania – na pierwszy ogień powinna pójść żabka. To najłatwiejszy styl, chociaż technicznie sprawne pływanie żabką wymaga sporej koordynacji.

Przełam strach przed wodą

Sporo osób po prostu boi się wody oraz zanurzenia głowy. Jeżeli będziesz się bał, Twoja nauka pływania może pójść na marne. Musisz więc po prostu przełamać obawy, odnaleźć właściwą motywację oraz zrozumieć, że podążając za odpowiednimi wskazówkami, nie grozi Ci żadne niebezpieczeństwo. Uwierz we własne możliwości!

Joanna Brzykcy

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót