Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaCzas wolny

Piknik w parku miejskim

Sposób na lato w mieście

Data publikacji: 18 sierpnia 2016, 14:58
Latem wszyscy szukamy wytchnienia od upałów i zgiełku. Czasem nie ma jednak możliwości, by uciec z miasta, a szkoda nie skorzystać z pięknej pogody, siedząc w domu. Warto wtedy urządzić sobie piknik choćby w miejskim parku. Takie rozwiązanie może mieć mnóstwo zalet – będzie to nie tylko odpoczynek na trawie i w cieniu drzew, ale również korzystanie z atutów i atrakcji miasta.

Jak zwyczajny piknik

Nie przejmuj się, że to będzie miejski piknik, to prawie to samo, co ten na łonie dzikiej natury. Ubierz się wygodnie i lekko, weź koc, smakołyki, napoje. Dziś można kupić sporo drobiazgów uprzyjemniających czas na świeżym powietrzu. Dostępne są chociażby maty piknikowe, czyli koce z folią termoaktywną od spodu, dzięki której nie musisz się przejmować tym, że trawa może być wilgotna. Można też kupić specjalne kosze piknikowe, które na paskach mają przypięte talerze, sztućce i bezpieczną wkładkę na butelkę soku. Nie są może niezbędne, ale wiadomo – diabeł tkwi w szczegółach, więc warto otoczyć się pięknymi i praktycznymi przedmiotami.

W co się bawić?

Miejski piknik ma tę zaletę, że możesz bawić się w to, co mógłbyś równie dobrze robić za miastem, np. grać w badmintona, rzucać frisbee albo czytać książki, rozwiązywać krzyżówki czy po prostu leżeć na kocu i patrzeć, jak liście drzew kołyszą się na tle nieba. Możesz też rozłożyć koc w pobliżu placu zabaw i odpoczywać, mając oko na swoje pociechy, baraszkujące na huśtawkach i drabinkach – one się nie znudzą, a Ty poleżysz. Oprócz tego, można zawsze szybko pójść do najbliższej lodziarni i przynieść rodzinie czy ukochanej porcję lodów lub koszyk truskawek z pobliskiego warzywniaka. Tylko uważaj na mrówki!

Tylko w mieście

Jest też coś, czego nie doświadczysz na leśnej łące – miejskie letnie koncerty i przedstawienia teatralne. W niedzielne popołudnia czy wieczory w środku tygodnia miasta często organizują dla jego mieszkańców cykliczne letnie spotkania kulturalne z muzyką i sztuką. Możesz więc urządzić piknik, podczas gdy kilka alejek obok gra kwartet smyczkowy lub ze swojego koca, popijając kawę z własnego kubka, oglądać przedstawienie teatralne.

Piknik w mieście wcale nie musi być mniej atrakcyjny niż na prawdziwej łące czy w lesie. Wystarczy znaleźć dobre miejsce, poszukać informacji o miejskich imprezach kulturalnych, a wszystko zakończyć stylowym, miejskim, niespiesznym spacerem do domu.

Monika Simińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót