Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaTwarz

Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja?

Technika i efekty zabiegów

Data publikacji: 13 maja 2017, 02:20
Zastanawiając się nad tym, czy lepsza będzie mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny, należy brać pod uwagę rodzaj oraz stan skóry, oczekiwania względem rezultatów oraz... kondycję portfela. Oba zabiegi świetnie oczyszczają i odświeżają cerę, ale nie każdy może z nich korzystać.

Punkty wspólne zabiegów

Zarówno peeling kawitacyjny, jak i mikrodermabrazja to zabiegi oczyszczające cerę i pobudzające procesy odnowy skóry. Są skuteczne i dość łagodne. Poleca się je tym, którzy nie chcą lub nie mogą korzystać z zabiegów kosmetycznych związanych z silną ingerencją w strukturę tkanki, np. z peelingów kwasowych czy laserowego resurfacingu.

Technika

Mikrodermabrazja polega na mechanicznym złuszczeniu naskórka. Zabieg wykonywany może być głowicą pokrytą drobinami diamentu, strumieniem sterylnych mikrokryształów korundu lub cząstek soli fizjologicznej dozowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza (tzw. oxybrazja). Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to: ciąża, nowotwory, trądzik ropny, różowaty, zakażenia skóry, opryszczka, cera naczyniowa i wrażliwa (tu warto postawić na oxybrazję). Zabieg dedykowany jest raczej skórom dojrzałym niż młodym.

Peeling kawitacyjny wykonywany jest przy użyciu głowicy emitującej fale ultradźwiękowe i z wykorzystaniem zjawiska kawitacji, czyli gwałtownej zamiany fazy ciekłej w fazę gazową. Kiedy ultradźwięki trafiają na zwilżoną powierzchnię skóry, przyczyniają się do powstania pęcherzyków rozrzedzonego gazu. Pęcherzyki te pękają wskutek drgań wywołanych przez fale ultradźwiękowe, czego skutkiem jest usuwanie martwych komórek naskórka. Zabiegu nie można wykonywać u kobiet w ciąży i karmiących, osób mających metalowe elementy w ciele (aparat ortodontyczny, rozrusznik serca, most protetyczny), chorujących na nowotwory, cukrzycę, zakrzepicę i niewydolność krążenia. W przeciwieństwie do mikrodermabrazji diamentowej lub korundowej polecany jest osobom o wrażliwej skórze i młodym.

Efekty

W przypadku obu zabiegów otrzymuje się rezultaty natychmiastowe w postaci gładkiej, czystej, rozjaśnionej cery o zdrowym, ujednoliconym kolorycie, z mniej widocznymi bliznami, a także efekty pojawiające się po jakimś czasie: w postaci młodszego wyglądu. Odmłodzenie i lepsza kondycja skóry to rezultat pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny – włókien odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność wierzchniej tkanki ciała, a także kwasu hialuronowego, który jest naturalnym wypełniaczem. Jeśli zależy nam na dotlenieniu tkanek, to warto zdecydować się na oxybrazję lub peeling kawitacyjny. Efekty obu zabiegów są pod tym względem lepsze niż przy zastosowaniu tylko mechanicznego złuszczania naskórka. Dzieje się tak, gdyż ultradźwięki i powietrze aplikowane pod ciśnieniem aktywują komórki leżące w głębszych warstwach skóry. To korzystnie wpływa na pobudzenie proliferacji komórek i procesów regeneracyjnych.

Cena

Mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny – opinie na temat tych zabiegów mogą być różne, ale w jednym punkcie są styczne: ten drugi jest zdecydowanie tańszy. Jeden zabieg mikrodermabrazji na twarz i szyję to wydatek ok. 150-200 zł. To tyle, ile kosztuje peeling kawitacyjny zastosowany na większą partię ciała. Ten z kolei zabieg, stosowany na twarz i szyję, kosztuje zdecydowanie mniej: ok. 70-130 zł.

Katarzyna Kieś-Kokocińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót