Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningRodzaje treningów

Oryginalnie, nietypowo, na sportowo! Lista najbardziej nietypowych współczesnych sportów

Dyscypliny, o których nie mieliście pojęcia

Data publikacji: 6 czerwca 2016, 14:42
Są na świecie miejsca, gdzie ani piłka nożna, ani siatkówka czy koszykówka nie należą do najpopularniejszych sportów. W tychże zakątkach ludzie uwielbiają ścigać się na kosiarkach, uprawiać boks i szachy jednocześnie czy siłować się stopami. Co sprawia, że owe dyscypliny są tak pociągające? I na czym polegają?

Co nas ciągnie do dziwnych sportów?

Potrzeba poczucia ogromnej dawki adrenaliny, lokalne tradycje, chęć odróżnienia się od pozostałej części społeczeństwa, ludzka ciekawość, pomysłowość i po prostu – robienie sobie żartów z tradycyjnych dyscyplin sportowych. Te wszystkie czynniki powodują, że ludzie na całym świecie zamiast pograć w tenisa wolą na przykład... pograć w podwodnego hokeja.

Dziesiątka najciekawszych sportów

  • Listę nietypowych sportów otwiera wyścig kosiarek. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o to, by przebyć na kosiarce określony dystans szybciej niż konkurenci.
  • Zaraz za tą dyscypliną plasuje się baloniarstwo – zasady są podobne do tych obowiązujące we wcześniej wspomnianej konkurencji, z tym że trasa wyznaczana jest w powietrzu.
  • Słyszeliście może o buzkaszi? Azjaci, bo to wśród nich owa gra cieszy się największym powodzeniem, walczą o martwego kozła bez głowy. Należy dodać, że robią to jeżdżąc konno. Można porównać to do gry… w polo. Kozła trzeba umieścić na środku boiska, dlatego drużyny walczą o niego zaciekle, próbując wyrwać zdobycz przeciwnikowi. Innych reguł w zasadzie brak.
  • Niezbyt wiele zasad ogranicza kolejny ciekawy sport – siłowanie się stopami. Wystarczy zahaczając własnym dużym palcem duży palec przeciwnika i położyć jego stopę na podłożu.
  • Następny na liście jest podwodny hokej – jak sama nazwa wskazuje – odbywa się on pod wodą, a jego zasady są podobne do tych dotyczących klasycznego hokeja.
  • Zmieniając nieco rodzaj zainteresowań, warto wspomnieć również o samochodowym curlingu – jeżdżąc autami po lodzie, należy dotrzeć do wskazanego celu. Uwaga! To sport ekstremalny, tylko dla osób o mocnych nerwach.
  • Nieco spokojniejsza wydaje się być pięściarska siatkówka – używając wyłącznie pięści trzeba odbijać piłkę tak, aby drużyna przeciwna nie była w stanie jej podbić.
  • Na naszej liście znajduje się także golf na lodzie – wymaga jeszcze większej precyzji niż ten tradycyjny.
  • Precyzja nie jest za to wymagana od zawodników, którzy konkurują między sobą o tytuł osoby najdłużej przebywającej w fińskiej saunie. Zasada jest jedna: maksymalnie długo wytrzymać w gorącej saunie.
  • Naszą listę nietypowych sportów zamyka szachoboks – połączenie boksu i szachów. Nie jest to dyscyplina prosta – wymaga siły fizycznej i intelektualnej.

Oglądanie takich nietypowych zawodów to niesamowita frajda. A może uda Wam się kiedyś wystartować w jednej z wymienionych dyscyplin? Niezapomniane wrażenie – gwarantowane!

Joanna Brzykcy

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót