Emolientowy sprzymierzeniec przy codziennej pielęgnacji skóry
Spis treści:
Emolienty
Na ratunek nadwyrężonej skórze przychodzą emolienty – kosmetyki o właściwościach natłuszczających, nawilżających i zmiękczających skórę, które mają również działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i przeciwbakteryjne.
Głównym celem ich stosowania jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania warstw naskórka, a w konsekwencji zmniejszenie przeznaskórkowej utraty wody. Gdy emolienty są aplikowane na skórę, na jej powierzchni powstaje rodzaj „opatrunku”. Wchodzące w ich skład substancje okluzyjne – wazelina, parafina, kwasy tłuszczowe i fosfolipidy – tworzą cienką barierę ochronną.
Jednocześnie do warstwy rogowej dostarczane są substancje uzupełniające lipidy naskórka (ceramidy, trójglicerydy, kwas linolowy i linowy oraz cholesterol). Efekt? Złagodzenie świądu i napięcia skóry oraz zminimalizowanie jej szorstkości i łuszczenia się.
Dodatkowy mechanizm działania emolientów polega na przyciąganiu z głębszych warstw naskórka cząsteczek wody, a następnie wiązaniu ich i utrzymywaniu w obrębie warstwy rogowej. To zasługa tak zwanych humektantantów, czyli higroskopijnych substancji wiążących, do których należą np. gliceryna, mocznik, mleczany, sorbitol, glikol propylenowy i hydroksykwasy.
Emolientowe produkty to hipoalergiczne dermokosmetyki, które doskonale sprawdzą się przy pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, atopowej i skłonnej do zmian łuszczycowych. Są przebadane dermatologicznie i całkowicie bezpieczne. Co więcej, nie zawierają w sobie żadnych konserwantów, dodatkowych barwników czy substancji zapachowych, które mogłyby podrażniać skórę. Dzięki temu często mogą być stosowane już u dzieci powyżej 1. miesiąca życia.
Oto wszechstronny zestaw do codziennej pielęgnacji wrażliwej skóry.
Emulsje do kąpieli
Regenerują naturalny płaszcz lipidowy, zmniejszając suchość i świąd, delikatnie oczyszczają i nawilżają, chroniąc skórę przed wysuszeniem. Zawarta w emulsjach parafina tworzy na skórze barierę lipidową, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z naskórka. W skład emulsji wchodzą często witaminy E i C – mają one właściwości antyoksydacyjne i chronią przed działaniem czynników zewnętrznych.
Emulsje pod prysznic
Dzięki wyjątkowej recepturze z dodatkiem naturalnych olejów roślinnych delikatnie oczyszczają oraz intensywnie nawilżają i natłuszczają skórę, zapewniając jej zdrowy wygląd. O dobrostan suchej i alergicznej skóry dbają m.in. oliwa z oliwek, mocznik, olej lniany i gliceryna oraz mający właściwości kojące i antyoksydacyjne kompleks roślinny z bazylią azjatycką i ostropestem plamistym.
Szampon
Pielęgnuje wrażliwą skórę głowy, skutecznie zapobiegając jej swędzeniu i łuszczeniu się. Łagodne składniki myjące i pianotwórcze dokładnie oczyszczają włosy. Skład uzupełniają gliceryna, ekstrakt z żywicy kadzidłowca, pantenol, kompleks witaminowy, alantoina i kwas mlekowy, które wzmacniają barierę lipidową skóry i łagodzi podrażnienia.
Mydło
Naturalne i w pełni bezpieczne mydło nie wywołuje alergii, nie wysusza i jest idealne również dla dzieci. Powinno zawierać delikatne substancje myjące. Ekstrakty m.in. z rumianku, działają kojąco i kondycjonująco na skórę.
Kremy do twarzy i ciała
Długotrwale nawilżające i natłuszczające, nadają skórze miękkość i elastyczność. Kompleks cennych składników regenerujących i zwiększających nawilżenie obejmuje m.in. masło Shea (zmniejsza utratę wody i łuszczenie się skóry), oliwę z oliwek (minimalizuje rogowacenie naskórka) i olej Canola (tworzy warstwę ochronną, chroniąc przed utratą wilgoci). W skład może wchodzić też trehaloza – cukier mający zdolność wiązania wody – oraz silnie kojące d-pantenol i alantoina. Ekstrakt z żywicy kadzidłowca przyspiesza regenerację naskórka, wygładza i wzmacnia odporność skóry na czynniki zewnętrzne.
Stosowanie kosmetyków do codziennej pielęgnacji skóry to gwarancja dostarczania jej delikatnej, a zarazem skutecznej kompozycji składników aktywnych, emolientów i humektantów.
Agnieszka Szmuc
___________________________REKLAMA
___________________________________