Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningAktywny wypoczynek

Największe aquaparki w Europie – zabawa dla małych i dużych

Niezapomniane wrażenia i adrenalina, a jednocześnie relaks i pełne odprężenie... Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w największych aquaparkach w Europie

Data publikacji: 9 listopada 2016, 04:53
Zabawa, która zagwarantuje uśmiech na twarzach naszych dzieci, połączona z gwarancją udanego urlopu niezależnie od pogody. Poznaj największe aquaparki w Europie oferujące dużą ilość atrakcji, gorące wody termalne a nawet... tropikalne palmy!

Parki wodne w Europie blisko polskiej granicy

Tatralandia, Słowacja – mieści się zaledwie 2,5 godziny drogi od Krakowa i jest idealnym celem urlopowiczów liczących na relaks w gorących źródłach. Tatralandia to 11 różnorodnych basenów termalnych, w których temperatura wody dochodzi nawet do 70 stopni Celsjusza! Bilet rodzinny kosztuje 50 € (dwóch dorosłych i jedno dziecko; każde kolejne dziecko to dopłata 8 €).

Najlepsze aquaparki w Europie... w drogę do Budapesztu!

Aquaworld, Węgry – usytuowany w samej stolicy, w lewobrzeżnym Peszcie. Park wodny mieści się pod ogromną kopułą, z jego atrakcji można więc korzystać przez cały rok. A jest ich co niemiara – sztuczne fale, wieże do skoków, zjeżdżalnie, baseny i wiszące mosty. Goście mogą przenocować w znajdującym się w obiekcie hotelu. Najkorzystniej kupić bilet całodniowy, ważny od 6:00 do 22:00. Taki karnet dla rodziców z dwójką dzieci to koszt od 10 tys. do 15 tys. forintów.

Wakacje pod palmami

Tropical Islands, Niemcy – dla tych, którym marzy się urlop na rajskiej wyspie. Ten park wodny w Europie jest zupełnie wyjątkowy, bo powstał w hali, będącej niegdyś hangarem dla sterowców. Pod jej kopułą, oprócz zjeżdżalni i basenów znajdują się sauny, piaszczyste plaże i tropikalna wioska pełna egzotycznych roślin, a na wolnym powietrzu w strefie „Amazonia” wybawić można się w sztucznej rzece. Za całodzienny bilet normalny zapłacić trzeba 42 €, za ulgowy 33 €. Dzieci do lat 5 wchodzą za darmo.

Wczasy w Tyrolu

Aqua Dome, Austria – aquapark w alpejskiej dolinie przyciąga spragnionych pięknych widoków. Można podziwiać je dzięki temu, że baseny przykryte są szklaną, przezroczystą kopułą. Nie brakuje rozrywek dla dzieci – popularnością cieszy się tzw. wodna kamera, czyli możliwość zrobienia sobie fotografii… pod wodą! Bilet wstępu dla dorosłych można zakupić już od 20 €.

W królestwie zjeżdżalni

Alpamare, Szwajcaria – znajduje się w pobliżu Zurychu, nad pięknym jeziorem Obersee. Frajdę dla całej rodziny gwarantują niesamowite zjeżdżalnie – jest ich ponad 10. Jedną z nich jest słynna „Balla Balla”, o długości aż 261 metrów! Szwajcarzy nie zapomnieli też o seniorach, których z pewnością ucieszą baseny z kąpielą solankową. Całodniowy pobyt dla dorosłych to koszt ok. 50 €.

Blanka Palicka

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót