Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaTwarz

Na czym polega oksybrazja? Kiedy można zastosować peeling tlenowo – wodny?

Zabieg upiększający - na co dzień i na wielkie wyjście

Data publikacji: 15 lutego 2017, 04:53
Oksybrazja to zabieg mechanicznego usuwania komórek powierzchownej warstwy naskórka za pomocą sprężonego strumienia tlenu oraz soli fizjologicznej. Dzięki wykonaniu peelingu metodą oksybrazji, skóra twarzy, szyi i dekoltu staje się oczyszczona, dotleniona i lepiej odżywiona. Kto i dlaczego powinien go stosować?

Na czym polega zabieg oksybrazji?

Oksybrazja jest określana jako peeling tlenowo-wodny, gdyż efektem tego zabiegu jest usunięcie zanieczyszczeń i złuszczenie martwych komórek naskórka z powierzchni skóry, co skutkuje czystą, dotlenioną i lepiej odżywioną skórą. Wtłaczanie strumienia tlenu sprężonego do bezpiecznego dla ludzkiej skóry ciśnienia (1,5 bara) wytwarza tarcie na powierzchni skóry, co złuszcza martwy naskórek, ułatwia penetrację substancji aktywnych do głębszych warstw skóry, zwiększa jej dotlenienie, pobudza mikrokrążenie i polepsza odżywienie komórek. Poprawa bilansu energetycznego i metabolizmu przyspiesza zachodzące w skórze procesy regeneracyjne.

Oksybrazja wzmacnia działanie innych zabiegów

Oksybrazja jest delikatnym zabiegiem. Bywa łączona z terapiami w których wykorzystuje się silniej działające środki, np. peelingi chemiczne. Stanowi często wstęp do zabiegów intensywniej działających, gdyż zwiększa ich skuteczność i poprawia penetrację substancji czynnych w głąb skóry. Chętnie jest również łączona z zabiegami, w których – wykorzystując podciśnienie – wtłacza się do skóry odżywcze serum. Jej wykonanie zwiększa też skuteczność działania odżywczych kremów, ponieważ skóra, pozbawiona warstwy starego naskórka, łatwiej wchłania składniki aktywne kosmetyków. 

Chwilowy czy długotrwały efekt?

Efekty oksybrazji są widoczne zarówno bezpośrednio po zabiegu pod postacią odświeżonej, oczyszczonej i pełnej blasku skóry, jak również długofalowo, dzięki jej głębokiemu odżywieniu. Z tego względu oksybrazja może być stosowana zarówno doraźnie, jako zabieg upiększający przed ważną okazją czy wielkim wyjściem, jak i powtarzana w seriach w celu długotrwałego utrzymania efektu anti-aging.

Z dedykacją dla skóry wrażliwej - oksybrazja czy mikrodermabrazja?

Wyjątkowość urządzenia do oksybrazji w stosunku do mikrodermabrazji polega na braku kontaktu głowicy ze skórą. W przeciwieństwie do mikrodermabrazji, w oksybrazji nie wykorzystuje się strumienia kryształków wyrzucanych na powierzchnię skóry przez podciśnienie (jak ma to miejsce w mikrodermabrazji korundowej) ani głowic pokrytych kryształami (jak w mikrodermabrazji diamentowej). Dzięki temu zabieg ten jest zdecydowanie bardziej odpowiedni dla osób o cerze wrażliwej oraz naczyniowej i nie wywołuje u nich podrażnień. Na oksybrazję mogą zdecydować się zarówno osoby z trądzikiem zwykłym, jak i trądzikiem różowatym. Nie bez znaczenia są też przyjemne odczucia w trakcie zabiegu - dzięki zastosowaniu w urządzeniu do oksybrazji chłodnego strumienia, daje ona natychmiastowe poczucie odświeżenia i oczyszczenia skóry.

Ograniczenia do wykonania zabiegu

Zabieg oksybrazji ze względu na swoją nieinwazyjność i uniwersalność zyskuje niewątpliwą popularność. Mało ograniczające są też ceny zabiegów, gdyż za pojedynczą sesję oksybrazji zapłacimy 130-150 zł. Cena oksybrazji zależy od salonu oraz okolicy, na której jest przeprowadzany zabieg (twarz, szyja, dekolt). Może być wyższa przy zastosowaniu dodatkowych kremów, serum czy koktajli witaminowych. Należy pamiętać, że zdarzają się sytuacje, w których powinniśmy odłożyć zabieg oksybrazji na później. Do czasowych przeciwwskazań do oksybrazji należą miejscowe stany zapalne w okolicy twarzy i szyi, opryszczka bądź inne choroby zakaźne skóry, a także ogólnoustrojowe choroby infekcyjne, szczególnie te przebiegające z gorączką i wymagające leczenia antybiotykami.

Mając w pamięci te ograniczenia, można jednak powiedzieć, że oksybrazja jest zabiegiem praktycznie dla każdego, a jej korzystne bezpośrednie i długofalowe efekty mogą z pewnością być zachętą do wypróbowania na sobie działania tego innowacyjnego urządzenia.

Ewa Woźniak

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót