Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningRodzaje treningów

Moda na wrotki. Wielki powrót czy chwilowy trend?

Czy do jazdy na wrotkach potrzebne są dodatkowe akcesoria?

Data publikacji: 27 listopada 2016, 01:46
Ostatnie dwudziestolecie XX wieku nie było łatwe dla wrotek: w latach 80. zostały odsunięte w cień na rzecz mody na deskorolkę, a lata 90. to z kolei ogromny boom na rolki. Druga dekada XXI wieku to jednak osobliwy czas, w którym wracają stare trendy – najpierw płyta winylowa, a teraz… wrotki. Cóż, ostatnimi czasy lubimy być vintage!

Kluby wrotkarskie

W polskich miastach pojawia się coraz więcej specjalnych torów wrotkarskich. Uznaniem wrotkarzy cieszą się też zadaszone hale, w których bez skrępowania można oddać się przyjemności jazdy na tym specyficznym środku transportu. Dodatkowo, w nowopowstałych klubach wrotkarskich organizowane są nierzadko rozmaite imprezy tematyczne oraz bale przebierańców. Natomiast dla osób, które nie są jeszcze przekonane, czy ta pasja przerodzi się w miłość, w ramach wrotkowisk funkcjonują również wypożyczalnie wrotek. Godzina jazdy na wypożyczonym sprzęcie kosztuje zazwyczaj nie więcej niż 10-15 zł.  

Nauka jazdy

Nie trzeba być specjalistą, by wkroczyć na taki tor. Praktycznie każdy klub oferuje możliwość nauki jazdy na wrotkach. Pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów nauczymy się podstaw jazdy i prędko uzyskamy biegłość w przemierzaniu hali. Kto wie, być może już po kilku lekcjach będziemy kręcić widowiskowe piruety?

Sprzęt wrotkarski

Gdy poczujemy, że połknęliśmy wrotkarskiego bakcyla, czas na zakupy. Jeszcze do niedawna pytanie, gdzie kupić wrotki nie należało do najłatwiejszych – dziś można je na szczęście dostać we wszystkich dużych sklepach sportowych, a także za pośrednictwem internetu. Jako że nie od razu jest się zawodowcem, warto od samego początku zadbać, by jazda była możliwie najbezpieczniejsza. W tym celu, poza butami na kółkach, musimy zaopatrzyć się również w odpowiednie akcesoria do wrotek. Obowiązkowymi elementami będą na pewno:

  • kask,
  • ochraniacze na kolana i łokcie,
  • opaski na nadgarstki
  • oraz opaski odblaskowe.

Zastanówmy się także, po jakim podłożu będziemy najczęściej jeździć. Pamiętajmy, że wrotki terenowe, przeznaczone do pokonywania nawierzchni nierównej, posiadają kółka o większej miękkości. Wiemy już wszystko? No to w drogę!

Adam Bała

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót