Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaRelacje w rodzinie

Jaki wpływ na relacje mają wspólne wyjazdy taty z dzieckiem?

Rozwój emocjonalno-społeczny dziecka

Data publikacji: 24 maja 2016, 15:42
W ciągu roku rodzice często są zajęci pracą i różnego typu zobowiązaniami. Dzieci natomiast spędzają większość dnia w przedszkolu lub szkole oraz, coraz częściej, zaangażowane są w całą gamę zajęć pozalekcyjnych. W związku z powyższym, jednym i drugim, z pewnością przyda się trochę czasu spędzonego razem, a idealne do tego są wakacje. Wspólny wyjazd to idealny czas na zbliżenie się do siebie, relaks i zabawę.

Łyk świeżego powietrza

Szybkie tempo życia, ale także stała obecność technologii – smartfonów, tabletów i komputerów, negatywnie odbija się na życiu rodzinnym i jakości spędzanego wspólnie czasu. Dlatego wręcz wskazane jest tymczasowe oderwanie się od codziennej rzeczywistości.

Podróże a rozwój dziecka

Weekendowy biwak w lesie, wspólna wyprawa w góry lub wycieczka szlakiem dawnych stolic Polski nie tylko zacieśni związek między tatą a dzieckiem, ale także przyniesie szereg pozytywnych skutków dla rozwoju pociechy. Stymulujące środowisko, rozmowy z tatą oraz liczne gry, zabawy i przygody wpłyną na rozwój społeczno-emocjonalny, fizyczny, rozwiną zdolności poznawcze oraz komunikacyjne dziecka.

Tato! Solidnie się przygotuj!

Bez względu na destynację, każdy tata decydujący się na podróż z dzieckiem, powinien pamiętać, że dzieci są wymagającymi współtowarzyszami podróży. Warto przygotować, możliwie jak największą liczbę zabaw, gier i atrakcji, tak aby wspólnie spędzony czas zapisał się na zawsze w pamięci naszego dziecka.

Marta Brzezińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.
Przeczytaj również