Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningRodzaje treningów

Jak za pomocą ABT zadbać o zdrową sylwetkę?

Trening ABT

Data publikacji: 25 maja 2016, 15:39
Większość osób, które o ABT miały już okazję słyszeć, trening ten kojarzy z rzeźbieniem tylko i wyłącznie mięśni brzucha. Mozolnie wykonywane brzuszki mogą zniechęcać i odbierać całą przyjemność ćwiczenia. Na szczęście ABT ma do zaoferowania znacznie więcej – dzięki niemu możemy w szybki i łatwy sposób pozbyć się nadmiaru tłuszczu, również z okolic ud i pośladków, czyli wyrzeźbić całą sylwetkę. Wystarczy tylko zgłębić temat i odkryć wszystkie tajniki tego systemu ćwiczeń. Co najważniejsze, wykonać go możemy w domowym zaciszu, bez zbędnej presji ze strony otoczenia i w naprawdę ekspresowym tempie!

Czym jest ABT?

Jak rozszyfrować tajemniczy skrót ABT? To pierwsze litery angielskich słów: abdomen, buttocks i thighs, czyli – brzuch, pośladki i uda. Słowem, ABT to system ćwiczeń składający się z czynności angażujących mięśnie tych właśnie dolnych partii ciała. Z jednej strony wzmacniamy nasze mięśnie i spalamy zbędny tłuszcz. Z drugiej strony, kształtujemy sylwetkę na poziomie talii, bioder czy klatki piersiowej, nadając mięśniom upragnione kontury. Ćwiczenia te mogą obejmować proste zadania, takie jak brzuszki, przysiady, rowerek w powietrzu czy skłony, ale również te bardziej skomplikowane, których prawidłowe wykonanie wymaga uważnej obserwacji instruktora. Dobrze więc wybrać się na siłownię i ustalić z profesjonalnym trenerem intensywność oraz układ zajęć. W ABT możemy bowiem ćwiczyć interwałowo i wykorzystywać do tego hantelki, gumę, piłkę czy step.

Trening zawsze rozpoczynamy od rozgrzewki, która w zależności od stopnia zaawansowania, powinna zajmować 5-20 minut. W jej trakcie wykonujemy proste czynności rozgrzewająco-rozciągające. Nasze mięśnie muszą przygotować się bowiem do sporego wysiłku.

W trakcie treningu tempo nadaje nie instruktor czy my sami, lecz energiczna muzyka, którą słychać w tle. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim wzmożona produkcja adrenaliny oraz wzrost wydolności, związany z odstresowaniem naszego organizmu.

Jakie efekty daje ABT?

Trenując ABT, możemy spodziewać się przede wszystkim utraty znacznej części tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w pierwszych tygodniach ćwiczeń. Regularne ćwiczenia dadzą nam efekt wymodelowanego brzucha i jędrnych pośladków. Przy intensywnym wysiłku fizycznym warto pomyśleć nad wprowadzeniem diety bogatej w białko, aby jednocześnie dostarczać organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

W międzyczasie, znacznej poprawie powinna ulec nasza kondycja. Ćwiczenia, takie jak brzuszki czy przysiady, same w sobie nie wpływają na nią znacząco, jednak wykonywane w szybkim tempie, w rytm muzyki, sprawiają, że nasza wydolność znacząco wzrasta. W związku z tym, aby uzyskać najlepszy efekt, z czasem powinniśmy zwiększać ilość powtórzeń danej serii ćwiczeń, tak aby nasz organizm wciąż czuł się zmęczony. W przeciwnym razie, zatrzymamy się na pewnym etapie – prawdopodobnie wpół drogi do wymarzonej sylwetki.

Największą zaletą ABT jest więc spalanie tłuszczu z problematycznych okolic, przy równoczesnym budowaniu tkanki mięśniowej. Dlatego o jego trenowaniu może pomyśleć dosłownie każdy, bez względu na wiek czy ogólną kondycję. Na pewno się nie znudzi – zadba o to m.in. dobra muzyka.

Paweł Karwowski

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót