Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningAktywny wypoczynek

Jak wybrać kije do nordic walking?

Dobra podpora

Data publikacji: 6 czerwca 2016, 13:25
Z podziwem patrzysz na innych uprawiających nordic walking? Chcesz zacząć? Podpowiemy, jak prawidłowo wybrać kije, by uprawianie tego sportu było wygodne i przyjemne.

Kije nordic i trekkingowe

Przede wszystkim zwróć uwagę, czy kije, które chcesz kupić, przeznaczone są do nordic walking czy do trekkingu. Te pierwsze zazwyczaj mają korkowe uchwyty i opaskę do przytrzymywania nadgarstka. Najczęściej dobiera się je do wzrostu, bo mają różne, nieregulowane długości. Trekkingowe natomiast są masywniejsze, mają amortyzację i regulowaną wysokość. Oba rodzaje tłumią różne drgania i nadają się na inne nawierzchnie.

Rozmiar

Podstawowym elementem przy wyborze kijów jest wzrost chodziarza. Nie wybieraj ich na oko. Ich długość oblicz wg wzoru: 0,68 x wzrost w centymetrach. Kije są produkowane w rozmiarach co 5 cm, więc jeśli wyjdzie Ci np. 118 cm, to zaokrąglij w dół i kup te o rozmiarze 115 cm. Możesz również zdecydować się na zakup kijków teleskopowych, czyli o zmiennej długości. Są one co prawda droższe od tradycyjnych, ale będą świetnym rozwiązaniem, jeśli z kijków korzystać będzie więcej niż jedna osoba. 

Monika Simińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót