Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningSiłownia i fitness

Jak ważyć się poprawnie?

Waga z analizatorem tłuszczu

Data publikacji: 22 kwietnia 2016, 10:33
Czujesz, że przybyło Ci kilka kilogramów? Czas spojrzeć prawdzie w oczy i stanąć na wadze, ale koniecznie takiej z analizatorem tłuszczu. Dowiesz się, ile naprawdę i w jakich obszarach ciała powinieneś schudnąć, by mieć znów zdrową sylwetkę.

Nie tylko ważenie

Na takiej wadze należy stanąć boso i w rękach trzymać diody. Urządzenie wyśle przez nasze ciało impulsy elektryczne, które przy tkance tłuszczowej napotykają opór. W ten sposób będzie w stanie wskazać nie tylko ogólny ciężar ciała, ale zmierzy także poziom tkanki tłuszczowej, wagę mięśni, kości i zawartość wody w organizmie. Dostępne na rynku urządzenia tego typu różnią się szczegółowymi funkcjami i ceną. Do domowego użytku wystarczy takie za ok.  150 - 200 zł. Umożliwi ono wykonanie podstawowych pomiarów. Jeśli zależy Ci jednak na szczegółowej analizie składu masy ciała, warto udać się do dietetyka, który powinien być zaopatrzony w profesjonalny analizator.

Po co mierzyć tłuszcz?

Najważniejsze w tym pomiarze jest określenie poziomu otyłości brzusznej, która jest przyczyną poważnych schorzeń, takich jak cukrzyca czy choroby serca. Wiedząc dokładnie, gdzie nasze ciało jest otłuszczone, możemy precyzyjnie dobrać dietę i ćwiczenia. Podczas odchudzania otrzymamy jednak coś więcej niż utratę niechcianych, tu i ówdzie, wałeczków. Zmniejszenie tkanki tłuszczowej nie musi być równoznaczne ze znacznym spadkiem wagi. Warto mieć taką wiedzę, by utrzymać ciało w zdrowiu i nie przesadzić z odchudzaniem i dietą.

Monika Simińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót