Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaDietaRodzaje diet

Najlepsza dieta odchudzająca – odkrywamy sekret

Najlepsza dieta odchudzająca - jaka dieta jest najlepsza, żeby szybko stracić na wadze?

Data publikacji: 28 stycznia 2016, 08:20
Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jaka jest najlepsza dieta odchudzająca? Takie pytanie niewątpliwie zaprząta głowy osób raz po raz przeszukujących różne fora czy tych czytających artykuły o odchudzaniu. W morzu informacji z łatwością można pogubić się na drodze w dążeniach do pięknej i szczupłej sylwetki. Na czym bazować, czego unikać, co powinno stanowić trzon nowego sposobu odżywiania? Odpowiadając na ostatnie z postawionych pytań, bazą każdej diety odchudzającej powinna być… wytrwałość, cierpliwość i wyrozumiałość w stosunku do samego siebie. W końcu „nadprogramowych” kilogramów nie nabawiliśmy się w ciągu jednej nocy, nie oczekujmy zatem zachwycającego efektu po kilku dniach nowego stylu życia. Najważniejsza jest systematyczność. O czym jeszcze należy pamiętać? Spieszymy z pomocą i staramy się wyjaśnić, jak powinna wyglądać najlepsza dieta odchudzająca.
najlepsza dieta odchudzająca

Co jeść na diecie odchudzającej?​

To chyba najczęściej zadawane pytanie przez osoby rozpoczynające przygodę ze zdrowym odżywianiem. Odpowiedź może zadziwiać w swej prostocie. Co należy jeść na diecie odchudzającej? Otóż świeże, jak najmniej przetworzone jedzenie. Dania przygotowane ze świeżych, lokalnych składników. Najlepiej przygotowywane w domu, samodzielnie. Tylko tyle i aż tyle. Poza tym czytajmy uważnie etykiety! Niekończąca się lista składników czy obco brzmiące nazwy powinny skutecznie zniechęcać nas do kupna produktu. Prawdziwe pożywienie samo w sobie stanowi składnik, opakowanie i etykietę. Jeśli nastawimy się na jakość produktów, będziemy w stanie oddzielić to, co powinniśmy jeść na diecie odchudzającej, od tego, co nie będzie zbyt korzystne dla naszego zdrowia i sylwetki.

Najlepsza dieta odchudzająca

dieta odchudzająca - najlepszaJeżeli chcemy zmienić sposób odżywiania i rozpocząć stosowanie diety odchudzającej, przede wszystkim powinniśmy unikać głodówek i diet niskokalorycznych. Prowadzą one jedynie do zmniejszenia tempa metabolizmu, niekorzystnych zmian hormonalnych i… efektu jo-jo. Złotą regułą niech będzie unikanie przetworzonej żywności (a więc wszelkich dań gotowych, z proszku, konserwowych czy ze słoika, również gotowych przekąsek, czy wysokowydajnych wędlin), białej mąki, cukru (w każdej postaci! Uważajmy na mylące nazwy, takie jak np. cukier glukozowo-fruktozowy, melasa, maltodekstryny, itp.), alkoholu czy innych używek. Całkowicie wyeliminujmy z diety kolorowe napoje i soki. W zamian pijmy wodę mineralną, najlepiej niegazowaną, a na pewno wyjdzie nam to na zdrowie.

Jak wygląda szybka i skuteczna dieta odchudzająca?​

Szybka i skuteczna dieta odchudzająca to przede wszystkim dobrze zbilansowana dieta. Bez dostarczenia naszemu organizmowi wszystkich składników odżywczych, których potrzebujemy, możemy jedynie rozregulować sobie metabolizm, zaburzyć gospodarkę hormonalną i przysporzyć poważnych problemów zdrowotnych. Bardzo często chcąc przyspieszyć proces odchudzania, sięgamy po niezdrowe specyfiki lub fundujemy naszemu organizmowi ekstremalne rozwiązania, zapominając o tym, że ciało musi mieć czas na adaptację do nowych warunków. I tu sprawdza się staropolskie porzekadło: „co nagle, to po diable”. Szybka i skuteczna dieta odchudzająca jest zatem dietą odpowiednio zaplanowaną i rozłożoną w czasie.

Czy istnieje idealna dieta odchudzająca?​

Istnieją pewne reguły, jednak ostateczny kształt diety zawsze powinien zależeć od indywidualnych potrzeb naszego organizmu. Słuchajmy go, pamiętając o prostych zasadach, czyli o tym co jeść na diecie odchudzającej, a czego unikać. Nie zapominajmy też, by nasza dieta była właściwie zbilansowana, tj. zawierała odpowiednie proporcje składników odżywczych. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że dostarczamy naszemu organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje do sprawnej pracy i szybkiego metabolizmu. I pamiętajmy – nie ma dwóch identycznych organizmów. To, co dla jednego jest trucizną, dla drugiego może stanowić lekarstwo. Ostatnią, nie mniej ważną rzeczą, jest pozytywne nastawienie psychiczne, cierpliwość i radość z każdej pozytywnej zmiany, którą udało się wprowadzić. To należy docenić! Szybka i skuteczna dieta odchudzająca to bowiem trwała zmiana stylu życia, a nie ograniczony wycinek czasu.

Magdalena Olańska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót
Przeczytaj również