Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningAktywny wypoczynek

Jak spożytkować energię na wakacjach?

Propozycje na aktywny wypoczynek

Data publikacji: 6 czerwca 2016, 13:59
„Loooody, looooody dla ochłody!!!”, „kukurydza, popcorn, praaaaażone orzeszki!!!”, tłumy ludzi smażących się na kocach, wrzeszczące dzieci, szczekające psy, to przeleci frisbee nad głową, to sąsiad z koca obok postanowi przez telefon obwieścić całemu światu, że jest na urlopie. Mimo tych przeciwności, wciąż jest wielu miłośników tej formy spędzania urlopu. Coraz częściej jednak szukamy takich rozwiązań, by i odpocząć, i coś zobaczyć, uwolnić umysł od stresów codziennego życia, ale i zdobyć nową wiedzę o nieznanych dotąd zakątkach.

Aktywne wakacje na własną rękę

Aktywne i ciekawe wakacje, które zorganizujemy sobie sami? To możliwe. Ogranicza nas jedynie portfel oraz nasza pomysłowość. Może to być więc tani wypad rowerowy z dobytkiem w sakwach, z opcją spania pod namiotem i celem - gdzie oczy poniosą. Zalety: różnorodność zwiedzanych miejsc, możliwość poznania wielu nowych ludzi, niewielkie koszty. To opcja dla osób, które luksusy dnia codziennego chcą zostawić w domu, a na wakacjach zadowalają się spaniem na glebie, kąpielą od przypadku do przypadku i nie przejmują się bolącymi od rowerowego siodełka pośladkami. Niewiele więcej funduszy zainwestujemy w wędrówkę z plecakiem po górach i noclegiem w schroniskach. Mniej sprawni fizycznie też mogą spędzić aktywne wakacje. Namiot w samochód, mapa do ręki i opcja zwiedzania na czterech kółkach: start! Plusy: auto pozwoli nam zobaczyć więcej, a przy tym uchroni od kaprysów nieprzewidywalnej pogody. Minus: koszt paliwa. I tu jest rada – autostop. Ta forma przemieszczania się jest wciąż na czasie. A nawet zyskuje na popularności.

Kierunek podróży? Może to być miasto czy ciekawy zakątek przyrodniczy nieopodal, ale może być i odległy kraj na drugim krańcu kuli ziemskiej. Gdzie szukać inspiracji? Najszybciej i najłatwiej w internecie. Dla mniej oblatanych w e-świecie pozostają mapy, przewodniki oraz znajomi. Kopalnią wiedzy są także targi turystyczne z bogatą ofertą miast, krajów, biur podróży, agencji. Tam dostaniemy nieodpłatnie wydawnictwa promujące dany region oraz fachową informację.

Aktywne wakacje z biurem podróży

Dla wygodniejszych, nie mających pomysłu na aktywne wakacje, a dysponujących większym groszem szerokie spektrum możliwości oferują biura podróży oraz agencje eventowe. Od urlopu w kurortach, połączonego ze zwiedzaniem, przez obozy narciarskie, biegowe, nurkowania, judo, konne, przetrwania do wypraw terenowych włącznie. W pogoni za klientem, biura zorganizują… wszystko! W myśl powiedzenia „rzeczy trudne realizujemy od ręki, na niemożliwe trzeba chwilę poczekać”.

Jeśli wakacje – to tylko aktywnie

Wakacje spędzone aktywnie to ogrom zalet: nowi ludzie, ciekawe miejsca, niespodziewane sytuacje, pokonywanie własnych słabości, reset od codzienności. Można chodzić po górach, jeździć na deskorolce albo nawet po prostu biegać po lesie niedaleko miasta – wszystko zależy od preferencji i upodobań. Najważniejsze jednak jest jedno – spędzać wolny czas aktywnie!

Romualda Sobka

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót