Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningRodzaje treningów

Jak przygotować się do triathlonu?

Udział w triathlonie

Data publikacji: 7 czerwca 2016, 08:49
Triathlon to jedno z najtrudniejszych zmagań zawodniczych. Wymaga nie tylko dobrego przygotowania kondycyjnego czy psychicznego, ale i świetnie wytrenowanych – dosłownie – wszystkich partii mięśni. Nawet osobie, która na co dzień uprawia jogging czy jazdę na rowerze, triathlon może wydawać się z pozoru wyczerpujący. Pogląd ten powinien jednak ulec zmianie, o ile właściwie przygotujemy się do startu.

Odpowiednie ćwiczenia

Najważniejszym elementem treningu są właściwie dobrane ćwiczenia, podnoszące ogólną kondycję oraz wydolność organizmu. Musimy więc znaleźć złoty środek pomiędzy zwinnością, a siłą. Przede wszystkim, warto skupić się na trzech dyscyplinach – bieganiu, jeździe na rowerze oraz pływaniu. To jednak nie wystarczy. Należy równocześnie rozwijać mięśnie, na co najlepszym sposobem są częste wizyty na siłowni.

Wydolność to priorytet

Znane jest powiedzenie, według którego ból istnieje tylko w naszej głowie? Jest na wskroś prawdziwe, stąd przede wszystkim powinniśmy postawić na polepszenie kondycji, aniżeli wzrost ogólnej siły. Ćwiczenia wydolnościowe, zwiększające pojemność płuc, pozwolą nam przynajmniej ukończyć triathlon, a to już spory sukces. Ból mięśni możemy natomiast zwalczyć, o ile jesteśmy odpowiednio zdeterminowani i przygotowani psychicznie.

Paweł Karwowski

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót