Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningRodzaje treningów

Jak pozbyć się boczków i niechcianych fałdek?

Przedstawiamy ćwiczenia na boczki i brzuch. Dowiedz się jak pozbyć się boczków i poznaj ćwiczenia dla kobiet w domu

Data publikacji: 7 sierpnia 2016, 07:00
Boczki i fałdki są zmorą wielu z nas, obniżają naszą samoocenę, prowadzą do kompleksów i sprawiają, że nie czujemy się dobrze we własnej skórze. Jednak zamiast je tuszować, po prostu się z nimi rozprawmy! A zatem jak pozbyć się boczków? Ważna jest nie tylko odpowiednia dieta, ale też regularne ćwiczenia: skłony, unoszenie nóg, skrętoskłony, hula-hoop, trening interwałowy, trening cardio, trening siłowy i bieganie. Jeśli wykażemy się systematycznością i konsekwentnie będziemy walczyć z wrogiem, to zwycięstwo przyjdzie szybciej, niż się spodziewamy!
Ćwiczenia na boczki i brzuch - rodzinazdrowia.pl

Ćwiczenia na pozbycie się boczków

Zacznijmy od wyjaśnienia tego, z jakich przyczyn na naszych brzuchach robią się tak zwane boczki. Tak naprawdę można sobie na nie zapracować bardzo łatwo. Wystarczy, że będziemy nieregularnie spożywać posiłki, w efekcie czego organizm zacznie magazynować w okolicach brzucha tłuszcz, na wypadek gdybyśmy nie dostarczyli mu na czas niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania paliwa, jakim jest żywność. Dlatego najważniejsze, aby przyjmować posiłki w równych odstępach czasu, najlepiej co 3-4 godziny. Bardzo istotne jest też to, co znajduje się na naszym talerzu. Unikajmy produktów zawierających węglowodany proste. Tak jak już wspomniano, oprócz diety, nieodzowne w walce z boczkami są ćwiczenia. Aby szybko uzyskać rezultat i cieszyć się smukłą sylwetką, musimy przykładać się do treningów. Jeśli nie będziemy tego przestrzegać, wtedy nasze wysiłki pójdą na marne. Osoby zapracowane, które nie mają wolnego czasu w ciągu dnia, mogą wykonywać ćwiczenia na pozbycie się boczków tuż po przebudzeniu lub na koniec dnia, przed pójściem spać. Niezależnie od pory, powinniśmy skupić się na takich ćwiczeniach, jak skłony, brzuszki skośne, unoszenie nóg, nożyce czy też kręcenie hula-hoop. Tym, którzy są bardziej zdeterminowani lub dysponują większą ilością wolnego czasu, poleca się bieganie, cardio oraz treningi interwałowe.

Ćwiczenia na boczki i brzuch

Ćwiczenia na boczki - rodzinazdrowia.plWykonując ćwiczenia na boczki, spalamy tkankę tłuszczową, która sprawia, że również nasz brzuch staje się bardziej płaski. Najlepszym przykładem tego są brzuszki skośne. Aby je zrobić, połóżmy się na plecach, nogi zegnijmy w kolanach, unieśmy je, a dłonie splećmy za głową. Następnie naprzemiennie unośmy prawy bark
i zbliżajmy go do lewego kolana, a lewy bark do prawego kolana. Seria powinna wynosić 15-20 powtórzeń, po której z pewnością poczujemy, że nasze mięśnie brzucha solidnie się napracowały. Tak naprawdę ćwiczenia na boczki i brzuch są tożsame i nie musimy robić jednych ćwiczeń na brzuch, a innych na boczki. Nożyce, skłony i zabawa z hula-hoop wyrzeźbią nam też talię. Aby mieć większą motywację, warto zmierzyć się w talii tuż przed rozpoczęciem regularnych ćwiczeń, a następnie zrobić to ponownie po miesiącu. Jeśli przykładaliśmy się w tym czasie do treningów, to z pewnością ubędzie nam kilka centymetrów.

Treningi interwałowe i Cardin – idealne ćwiczenia na boczki i brzuch

Oprócz ćwiczeń na konkretna partie ciała (w tym przypadku boczki) warto podczas walki z niedoskonałościami wspomóc się treningami, które pomogą nam spalić tkankę tłuszczową. Treningi interwałowe i cardio to najlepsze spalacze tłuszczu. Najbardziej intensywnym treningiem jest trening interwałowy, który powinien trwać maksymalnie 25 minut i wymaga dobrej kondycji fizycznej (nie mogą w nim brać udziały osoby o dużej nadwadze i po kontuzjach lub operacjach). Trening cardio z kolei, jest mniej wymagający i przeznaczony dla każdego. Powinien trwać od 30 do 45 minut, a proces spalania tkanki tłuszczowej rozpoczyna się już podczas treningu.

Jak pozbyć się boczków?

Dieta wspomagająca ćwiczenia - rodzinazdrowia.plOczekując pierwszych efektów, musimy uzbroić się w cierpliwość. Nie przyjdą one po dwóch, trzech treningach, ale po miesiącu codziennych zmagań powinna być już widoczna poprawa. Musimy też pamiętać, że ćwiczenia na pozbycie się boczków muszą być wykonywane starannie i przy jednoczesnym zdrowym odżywianiu. Jadłospis powinien być bogaty w warzywa i owoce, ryby oraz chude mięso – wtedy ćwiczenia na boczki i brzuch będą miały sens. Innego rozwiązania, niż ruch i zbilansowana dieta na to, jak pozbyć się boczków, nie ma. A kiedy już zdecydujemy się o siebie zadbać i poćwiczyć partie brzucha, warto dołożyć do tego ćwiczenia na zgrabne uda, aby i ta część ciała stała się naszą chlubą i to bez wychodzenia na siłownię, basen czy fitness. Bo ćwiczenia dla kobiet w domu są równie skuteczne i szybko przynoszą rezultaty!

 

Marta Akuszewska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót