Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaWychowanie

Jak aktywnie spędzić z rodziną czas na świeżym powietrzu?

Propozycje rodzinnych zabaw na dworze

Data publikacji: 6 czerwca 2016, 15:09
Niezależnie od aury na zewnątrz, warto codziennie znaleźć chwilę chociażby na krótki spacer. Wraz z nadejściem wiosny, ze względu na coraz dłuższe dni i wyższe temperatury, czas spędzany na dworze możemy wydłużać. Jak spędzać czas na świeżym powietrzu całą rodziną? Jakie aktywności wybrać, by nikt nie narzekał na nudę? Podpowiadamy jakie zabawy na świeżym powietrzu będą najlepsze dla całej rodziny.

Zimowo-jesienne zabawy dla całej rodziny

Wybierajcie takie aktywności, które nadają się dla osób w każdym wieku i bawią wszystkich. Zimą warto postawić na sporty zimowe – sanki (tak, wbrew pozorom dorośli też mogą się na nich świetnie bawić – sprawdźcie to sami), narty i inne ślizgacze znakomicie sprawdzą się na śniegu. Jest Was więcej? Zorganizujcie kulig, a potem ognisko. Jeśli aura sprzyja, nie zapomnijcie o ulepieniu bałwana ze śniegu, a jeśli czujecie, że potrzebujecie ruchu, koniecznie zaaranżujcie bitwę na śnieżki. Nie zapomnijcie też o jeździe na łyżwach – najlepiej na odpowiednio przygotowanym sztucznym lodowisku. Jeśli wszyscy członkowie rodziny swobodnie się na nich poruszają, zorganizujcie mecz lub inne konkurencje na lodzie. Jesienią obowiązkowe jest zbieranie kasztanów i żołędzi – zabawę można kontynuować w domu, budując z nich ludziki.

Wiosenno-letnie aktywności

W cieplejszych porach roku mamy nieco więcej możliwości – długie wycieczki rowerowe zwieńczone piknikami na świeżym powietrzu powinny stać się żelaznym punktem weekendów. Nie zapominajcie o sporcie – badminton, siatkówka czy piłka nożna znakomicie wypełnią wolny czas. Szukacie czegoś nowego? Zorganizujcie grę w podchody! To zabawa, która znakomicie sprawdza się w lesie czy w miejskich parkach. Idąc na spacer weźcie ze sobą kredę – zawsze można spontanicznie zagrać w klasy. Marzy Wam się powrót do dzieciństwa? Zagrajcie w kapsle. Nie zapominajcie także o istnieniu rolek i hulajnogi. Możecie również zorganizować grę miejską – ustalcie wcześniej trasę, zróbcie mapy lub skorzystajcie z gotowych szlaków. Całodniowa zabawa murowana!

Zuzanna Kurzela
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót