Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningSiłownia i fitness

I Ty możesz mieć własnego trenera!

Jak wyglądają treningi z trenerem personalnym?

Data publikacji: 18 maja 2016, 08:49
Czy warto postawić na treningi personalne? Co dają zajęcia z dedykowanym tylko dla Ciebie trenerem? Kim są trenerzy? Odpowiadamy na te i inne pytania.

Trener, czyli kto?

Trenerzy personalni są zazwyczaj bardzo starannie selekcjonowani. Odpowiednie wykształcenie to podstawa. Specjaliści to najczęściej absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego, posiadacze licznych certyfikatów, którzy odbyli wiele różnorodnych kursów. Cechuje ich wiedza z zakresu dietetyki, suplementacji, rehabilitacji czy psychologii oraz kierunków pokrewnych. Udając się do dobrego trenera, możemy mieć pewność, że to ekspert w dziedzinie sportu oraz zdrowego trybu życia.

Przebieg treningu personalnego

Decydując się na treningi personalne, powinniśmy przygotować się na ciężką pracę. Na podstawie wielu informacji, np. analizy składu ciała, wiadomości na temat prowadzonego trybu życia, pracy, sposobu odżywiania się, trener sporządzi dla nas plan treningowy, zarekomenduje odpowiednią dietę, ewentualnie dodatkową suplementację. Wspólnie wyznaczycie cel, dajmy na to - zrzucenie 5 kg, zwiększenie masy mięśniowej lub poprawa jędrności ciała. Każde zajęcia będą Cię przybliżały do osiągnięcia zaplanowanego efektu. Podczas treningu ekspert jest tylko do Twojej dyspozycji, zwraca uwagę na poprawność wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń, poprawia błędy, motywuje. W zależności od osiąganych postępów może zmieniać założenia, modyfikować program, dostosowywać go do Twoich możliwości fizycznych i psychicznych. Na pewno nie będziesz narzekał na nudę! Wiedza i doświadczenie trenerów sprawia bowiem, że treningi są bardzo różnorodne, ciekawe, a czas spędzony na siłowni mija niesamowicie szybko. Warto zaznaczyć także, że jeżeli ćwiczysz wraz ze specjalistą, unikniesz kontuzji czy przetrenowania – ekspert śledzi każdy Twój ruch i odczytuje sygnały Twojego ciała. W razie zbyt szybkiego tempa z pewnością zaleci zmianę aktywności. Jeśli więc chciałbyś do perfekcji opanować technikę ćwiczeń oraz uzyskać mnóstwo praktycznych wskazówek na temat wykonywanej aktywności fizycznej oraz wspomagania własnego zdrowia poprzez zdrowy tryb życia, trening personalny jest dla Ciebie!

Magdalena Brzykcy

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Przeczytaj również