Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaRelacje w rodzinie

Gdzie spędzić święta Bożego Narodzenia?

Gdzie można spędzić święta Bożego Narodzenia aby uniknąć zbędnych nieporozumień

Data publikacji: 4 lutego 2016, 15:53
Święta to czas, który każdy z nas chciałby spędzić z bliskimi. Wiele osób ma jednak dylemat i nie wie, jak pogodzić wizytę u rodziców oraz spotkanie z teściami. Warto zatem zawczasu ustalić z małżonkiem to, gdzie spędzimy święta Bożego Narodzenia, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień w te wyjątkowe dni. Z pewnością każde z was chciałoby spędzić najwięcej czasu w swoim rodzinnym domu, jednak nie zawsze jest to możliwe. W takim przypadku należy osiągnąć kompromis i ustalić kolejność odwiedzin. Tylko w taki sposób na pytanie „gdzie spędzić święta Bożego Narodzenia”, odpowiemy zgodnie: „u rodziny”.
Gdzie spędzić święta Bożego Narodzenia – rodzinazdrowia.pl

Kłopotliwe święta, czyli gdzie spędzić święta Bożego Narodzenia​

święta w rodzinnym gronie - rodzinazdrowia.plTwoi rodzice zapraszają was na wieczerzę wigilijną, a teściowa nalega, by to właśnie z nią spędzić ten wieczór? Święta Bożego Narodzenia nie zawsze oznaczają same przyjemności. Wiele par kłóci się o to, z kim spędzić tych kilka świątecznych dni. Najlepszym rozwiązaniem będzie ustalenie harmonogramu wizyt. Jeśli tylko odległość na to pozwala, możecie umówić się, że w Wigilię odwiedzicie obie rodziny, jednak o różnych porach. Gdy mieszkacie troszkę dalej, to ustalcie, że Wigilię spędzacie u jednej rodziny, a pierwszy dzień świąt u drugiej. Z kolei za rok zmienicie kolejność odwiedzin. Tylko w taki sposób święta Bożego Narodzenia nie zmienią się w ciche dni między małżonkami. Szkoda marnować cenne chwile na niepotrzebne kłótnie, które nic nie wnoszą w rozwój sytuacji.

Gdzie spędzić święta Bożego Narodzenia, jeśli mieszkacie daleko od rodziny?​

Gdzie spędzić święta, gdy mieszkacie w innym mieście lub poza granicami kraju? Wystarczy nieco zmodyfikować   harmonogram wizyt i ustalić, że Gwiazdkę spędzacie u teściów, a Wielkanoc u twoich rodziców. Za rok zmienicie kolejność świątecznych spotkań i wszyscy powinni być zadowoleni. Ważne jest, aby nikt nie poczuł się zlekceważony i wasi najbliżsi wiedzieli, że macie dobre chęci oraz naprawdę chcecie spędzić święta w gronie najbliższych wam osób. Wytłumaczcie im, że próbujecie pogodzić ze sobą wizyty u dwóch rodzin. Na pewno nieraz także oni stawali przed tym trudnym wyzwaniem, więc powinni was zrozumieć.

Boże Narodzenie poza domem​

gdzie spędzić święta - rodzinazdrowia.plCo zrobić, gdy nie możecie osiągnąć kompromisu lub po prostu męczy was coroczna świąteczna gonitwa? W takim przypadku warto spędzić Boże Narodzenie poza domem. Jest to znakomite rozwiązanie dla par, którym na co dzień brakuje czasu dla siebie lub które chciałyby chociaż przez kilka dni móc nacieszyć się sobą i dziećmi. Dużą popularnością cieszą się święta Bożego Narodzenia w górach. Śnieg, ogień w kominku i najbliżsi – oto przepis na udane święta wielu młodych małżeństw. Jak wytłumaczyć rodzinie, że spędzicie tegoroczne Boże Narodzenie poza domem? Nie warto kłamać na temat choroby małżonka lub dziecka, najlepszym wyjściem z sytuacji będzie poinformowanie najbliższych, że tym razem po prostu odwiedzicie ich w późniejszym terminie. Powinni zrozumieć i uszanować waszą decyzję. W końcu wy sami także założyliście rodzinę i macie prawo od czasu do czasu spędzić Wigilię w kameralnym gronie.

Gdzie spędzić święta Bożego Narodzenia, aby wszyscy byli zadowoleni?​

Na pytanie „gdzie spędzić święta Bożego Narodzenia”, wielu z nas dostaje dreszczy i zaczyna martwić się o przebieg tegorocznych świąt. Boże Narodzenie poza domem? A może święta Bożego Narodzenia tylko u teściowej? Świąteczny czas to magiczny moment, który chcemy spędzić z bliskimi nam osobami. Wspólne kolędowanie oraz łamanie się opłatkiem to wyjątkowe chwile nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Na pytanie „gdzie spędzić święta”, należy przede wszystkim odpowiedzieć, że tam, gdzie nasza rodzina. To ona sprawia, że klimat świąt jest niepowtarzalny, a to, czy będą to święta Bożego Narodzenia w górach, czy też biesiadowanie na dwóch Wigiliach każdego roku, zależy tylko od nas.  Liczy się to, że twoja najbliższa rodzina jest razem tego dnia.

Małgorzata Filek

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.