Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaZdrowieZdrowie psychiczne

Gdy nie możemy zasnąć – sposoby na bezsenność

Problem ze snem? Poznaj przyczyny a także sposoby na bezsenność

Data publikacji: 5 lutego 2016, 12:56
Problem ze snem dotyczy coraz większej grupy ludzi. Stresujący tryb życia, duża ilość bodźców atakujących nas w ciągu dnia, mała ilość odpoczynku, brak aktywności fizycznej – wszystkie te czynniki mogą wpływać na to, że w nocy przewracamy się z boku na bok licząc barany, niestety bez skutku. Na szczęście są sposoby na bezsenność. Możemy spróbować zwalczyć ją metodami naturalnymi. Jednak gdy przez dłuższy czas nie przynoszą one oczekiwanych rezultatów, konieczne jest sięgnięcie po środki farmakologiczne – powinna być to jednak ostateczność. Warto najpierw spróbować nieinwazyjnych sposobów, których celem jest głęboki sen, pozwalający zrelaksować się po pracowitym dniu.
Sposoby na bezsenność – rodzinazdrowia.pl

Sposoby na bezsenność – czyli leczenie zaburzeń snu​

Leczenie bezsenności możemy rozpocząć od z pozoru błahych, ale naprawdę skutecznych metod. Zadbajmy o prawidłowe dotlenienie organizmu – przed snem wybierzmy się na spacer i zadbajmy o to, by sypialnia była przewietrzona przed nocnym odpoczynkiem. Wieczorem zadbajmy o wyciszenie – unikajmy przede wszystkim telewizji. Nie jedzmy też ciężkich posiłków, bowiem utrudnią nam one zasypianie.

Leczenie zaburzeń snu najczęściej związane jest z terapią farmakologiczną – lekarz dobierze odpowiednie dla nas środki. Należy pamiętać, że długotrwałe przyjmowanie tego typu tabletek może grozić uzależnieniem. Zatem co przyjmować  na bezsenność? Kubek zaparzonej melisy pomoże nam się wyciszyć, w aptekach dostępne są również łagodne środki na bazie ziół ułatwiające zasypianie. Z pomocą przyjdzie nam również melatonina.

Czytaj więcej w temacie: Jak skutecznie zadbać o jakość snu?

Zuzanna Kurzela

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót