Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaWychowanie

Eko-wychowanie – jak być ekologiczną mamą?

Jak wychować dziecko „bez chemii”?

Data publikacji: 2 czerwca 2016, 15:18
Wychowanie w stylu eko zyskuje coraz większą popularność. Do zwolenniczek tego trendu należą gwiazdy sceny i telewizyjnego ekranu – Reni Jusis i Monika Mrozowska. Coraz głośniej mówi się o szkodliwych substancjach znajdujących się w produktach żywnościowych, a produkty ekologiczne budzą coraz większe zainteresowanie. W jaki sposób wychować malucha w możliwie przyjaznym środowisku?

Ekologicznie znaczy zdrowo

W okresie niemowlęctwa karm piersią – to dla malucha najzdrowsze. Oczywiście musisz zwracać baczną uwagę na to, czym sama się odżywiasz, maluch bowiem wraz z Twoim mlekiem je to samo. Produkty ekologiczne zazwyczaj są wolne od szkodliwych substancji. Kupuj warzywa, owoce czy mięso od sprawdzonych dostawców, najlepiej lokalnych. Preferuj ciemne pieczywo, bez sztucznych spulchniaczy. Jeśli dziecko zaczyna jeść samo, uważnie czytaj etykiety na produktach, by nie pochłaniało ono zbędnego cukru czy chemicznych dodatków.

„Eko” to sposób bycia

Ekologiczne rodzicielstwo nie ogranicza się jedynie do podawania ekożywności. Zrezygnuj z jednorazowych pieluch na rzecz tych wielorazowego użytku. Dziecięce ubranka pierz w orzechach piorących lub specjalnych ekopłynach. Zadbaj też o to, by ubranka malucha były uszyte z bawełny organicznej. Zaopatrz się w ekologiczne środki czyszczące – są one już łatwo dostępne w internecie. Tak samo łatwe do zdobycia są ekologiczne kosmetyki, które nie zawierają zbędnych parabenów czy alkoholu, bowiem oparte są na naturalnych składnikach.

Zuzanna Kurzela

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót