Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaCzas wolny

Bullet journal, czyli organizacja idealna!

Czym jest idea bullet journal?

Data publikacji: 11 czerwca 2017, 01:30
Idea bullet journal nie jest znana wielu. Jednak te osoby, które wypróbowały ten system, są nim zachwycone! Czym jest planer w bullet journal i na czym polega jego prowadzenie?

Idea bullet journal

Bullet journal (w skrócie BuJo) to nic innego, jak prowadzony samodzielnie dziennik. Organizer, dzięki któremu nie ominiemy żadnej ważnej okoliczności, będziemy pamiętać o imieninach mamy, spotkaniu z klientem i zakupach na długi weekend. Od zwykłych plannerów różni się jednak wysokim stopniem personalizacji, a tym samym – dopasowaną do naszych potrzeb funkcjonalnością.

BuJo – dlaczego je zakładamy?

Lubisz mieć wszystko poukładane? W obawie, że zapomnisz o ważnej dacie, zapisujesz wszystko w telefonie i na żółtych karteczkach, przyklejanych wkoło biurka? Popularność BuJo w blogosferze udowadnia, że można inaczej! Bullet journal sprawia, że nie przeoczysz niczego. To kalendarz, który przewiduje osobne strony na rozpisanie planu miesiąca, tygodnia, poszczególnych dni. Osobne kartki możesz przeznaczyć na plan spotkań, inne na plan żywieniowy, kolejne na plan nauki języka. Jeśli chodzisz na lekcje tańca, koniecznie rozpisz ich częstotliwość. Jeśli chcesz częściej pojawiać się na siłowni, zaznacz to w swoim BuJo. Końcowa część notatnika może być miejscem na dalekosiężne plany.

Czytaj: 6 porad, jak zacząć ćwiczyć na siłowni

Jak zacząć prowadzić BuJo?

To nic trudnego. Przede wszystkim musisz wybrać, w czym zechcesz prowadzić swój bullet journal. Może to być zwykły szkolny notatnik, markowy kołozeszyt kupiony w sklepie papierniczym czy brulion ręcznie owinięty w szary papier i ozdobiony wycinankami. Ważne jest, by to Tobie się podobał! Następnie podziel go na kilka części. Pierwsza – jak w standardowym organizerze – ma dwanaście miesięcy. Druga – trzydzieści dni każdego z miesięcy. Trzecia – strona na każdy dzień (lub pół strony). Teraz zaplanuj własną legendę – małe kółko może oznaczać spotkanie, duże koło zajęcia na uczelni, kwadracik spotkanie z szefem w pracy, romb randkę i tak dalej. Ważne, byś Ty, patrząc na plan danego dnia, wiedziała, co Cię dzisiaj czeka. Wiele osób obawia się, że nie będzie potrafiło ozdobić swojego BuJo tak, jak blogerki internetowe. My uspokajamy – obrazki, cytaty i komiksy cieszą oko, ale nie są najważniejszą częścią tego przedsięwzięcia. Ma być przejrzyście i czytelnie. A jeśli będzie do tego ładnie – tym lepiej. Nie jest to jednak element konieczny.

Czytaj: 5 pomysłów na udaną randkę

Ta metoda planowania z biegiem czasu zjednuje sobie coraz większe rzesze miłośników. Wypróbuj i przekonaj się, że warto być dobrze zorganizowanym. Niech nic Ci już nie umknie!

Marta Nowak

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót