Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningRodzaje treningów

BuggyGym, czyli trening z wózkiem. Sposób na powrót do sylwetki sprzed ciąży

BuggyGym to fitness dla mam po porodzie. Sprawdź jak wrócić do formy po porodzie

Data publikacji: 17 sierpnia 2016, 07:00
Od narodzin dziecka mijają miesiące, a zbędnych kilogramów wciąż nie ubywa… To problem wielu mam, które nie mają czasu zadbać o siebie i swoją sylwetkę, wychodząc na fitness, basen czy na siłownię, ponieważ całkowicie poświęcają się opiece nad maluchem. Dlatego z myślą o takich kobietach powstała inicjatywa BuggyGym, czyli ćwiczenia dla aktywnych mam z dziećmi w wózku. Dzięki niej mamy mogą ćwiczyć na świeżym powietrzu i nie muszą rozstawać się ze swoimi pociechami. Do tego typu aktywności potrzebne są wyłącznie chęci.
BuggyGym - fitnes po porodzie - rodzinazdrowia.pl

Fitness po porodzie

Wraz z zakończeniem połogu wszystkie kobiety chciałyby wyglądać tak jak przed zajściem w ciążę. Niestety natura nie jest dla nich łaskawa i tylko nieliczne z nich wracają do swoich sylwetek bez wkładania w to wysiłku. Zdecydowana większość musi wylać hektolitry potu, aby znów zachwycać figurą. Doskonale rozumie to Šárka Solecka, Czeszka mieszkająca w Polsce, lekarka, mama i założycielka BuggyGym. Przedsięwzięcie to ma na celu zachęcenie młodych mam do aktywności i pokazanie im, jak może wyglądać fitness po porodzie w nieco innym wydaniu.

Jak wrócić do formy po porodzie?

To pytanie zadaje sobie prawie każda mama. I choć odpowiedź jest prosta, bo należy regularnie ćwiczyć, to z jej realizacją jest już gorzej. Dzięki BuggyGym jest to łatwiejsze. Bo zamiast wychodzić na tradycyjny spacer, możemy biegać z wózkiem, robić wypady nóg i tym samym tracić kalorie, podczas gdy maluch śpi lub poznaje świat. Takie codzienne treningi wzmocnią nasze mięśnie, sprawią że będziemy spalać tkankę tłuszczową, co jednocześnie wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie.

BuggyGym - fitness dla mam

Obecnie zorganizowany fitness dla mam, czyli treningi BuggyGym pod okiem wykwalifikowanych instruktorów odbywają się w blisko 50 miastach Polski. Treningi mają charakter wzmacniający, rozciągający, aerobowy
oraz kształtujący i trwają po 45 minut. Jednak w każdej chwili mamy mogą przerwać ćwiczenia i w razie potrzeby zająć się dzieckiem. Ważne jest też to, że BuggyGym nie wymaga sportowego wózka, a jedynie wygodnych ubrań. Ćwiczenia nie muszą odbywać się w grupie, ponieważ  treningi można wykonywać również samodzielnie. Na początku możemy zacząć od marszów, później przejść do marszobiegów, a dopiero następnie do ćwiczeń.

Jak wyglądają ćwiczenia dla mam po porodzie?

Przykładowe ćwiczenia podczas treningu BuggyGym wyglądają następująco: jedną ręką trzymamy się wózka, robimy wymach nogi w bok i wytrzymujemy w tej pozycji kilka sekund. Powtarzamy to 10-15 razy, a następnie zmieniamy nogę. Inne ćwiczenie to złapanie się oburącz wózka na długość rąk i wykonanie przysiadu przy jednoczesnym wypadzie jednej nogi do tyłu.

Marta Akuszewska
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót