Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningSiłownia i fitness

Body ball – odprężający trening z piłką

Co warto wiedzieć o body ball?

Data publikacji: 12 lipca 2016, 11:42
Piłka gimnastyczna to bardzo popularny przyrząd do ćwiczeń. Z powodzeniem wykorzystuje się go na zajęciach fitness, można z niego także rekreacyjnie korzystać w domu.

Podstawowe zasady body ball

Zajęcia z piłką stosowane są często w rehabilitacji, ponieważ odciążają odcinek lędźwiowy, mają pozytywny wpływ na zdrowie naszego kręgosłupa oraz postawę.

Do treningu należy odpowiednio się przygotować. Zadbajmy więc o wygodne buty z nieślizgającą się podeszwą oraz niekrępujący ruchów strój sportowy. Piłkę należy dobrać do swojego wzrostu, gdyż ćwiczenie ze źle dobranym przyrządem nie jest zbyt przyjemne ani efektywne. Na piłce powinniśmy móc swobodnie usiąść z nogami zgiętymi pod kątem ok. 90 stopni. Jeżeli ledwie dotykamy stopami podłoża, piłka jest za duża.

Dlaczego warto?

Treningi z piłką nie wymagają od ćwiczącego dużej sprawności fizycznej, a mają wiele zalet. Są połączeniem gimnastyki i relaksu. Aby utrzymać się na piłce, trzeba balansować całym ciałem. Uruchamiają się wówczas mięśnie brzucha i kręgosłupa. Wśród korzyści z ćwiczeń z piłką możemy wymienić również zwiększenie siły mięśni oraz wytrzymałości, a także poprawę koordynacji ruchowej i równowagi.

Emilia Seweryn

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót