Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningAktywny wypoczynek

ABC skoków ze spadochronem – czy jest się czego bać?

Jak zacząć przygodę ze skokami spadochronowymi?

Data publikacji: 6 czerwca 2016, 14:33
Skoki spadochronowe to jeden z kultowych wręcz sportów ekstremalnych, który na przestrzeni lat dzięki postępowi technologicznemu stał się znacznie bezpieczniejszy. Wciąż jednak, może zapewnić ogromny zastrzyk adrenaliny i chyba właśnie w tym tkwi jego ogromna popularność.

Krok pierwszy – szkolenia

Ponieważ niewiele osób stać na to, by samodzielnie wynająć samolot i instruktora, powinniśmy w pierwszej kolejności zapytać znajomych, czy chcą iść z nami na kurs. Znacząco obniży to koszty i pozwoli lepiej oswoić się z sytuacją. Gdy już umówimy się na szkolenie, musimy być przygotowani na to, że pierwsze skoki oddamy w parze z instruktorem. Dopiero po bardzo żmudnych treningach i testach, możemy postarać się o licencję na samodzielne skoki. Wciąż jednak będziemy uzależnieni od pilota samolotu, którego praca do tanich nie należy.

Krok drugi – zabawa

Do skoków spadochronowych będzie nam potrzeba dużo specjalistycznego sprzętu, takiego jak chociażby odpowiednio ciepły strój, kask czy wysokościomierz, o spadochronie nie wspominając. Możemy natomiast skorzystać z zamieszczanych w internecie ofert i zdecydować się na wykupienie skoku w profesjonalnej szkole spadochronowej. Koszt to zwykle ok. 400-800 zł.  Inną opcją jest wypożyczenie sprzętu bezpośrednio w danym aeroklubie, wiąże się to jednak ze sporymi wydatkami. Niezależnie od wybranej opcji, później pozostaje już tylko przyjemność spadania, trwająca nawet kilka minut. Udanej zabawy!

Paweł Karwowski

Lubisz sporty, które znacznie podwyższają poziom adrenaliny we krwi? Oprócz skoków ze spadochronem, wypróbuj także paralotniarstwo, skoki na bungee lub sporty wodne.

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót