Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaMakijaż

ABC demakijażu

Prawidłowy demakijaż - kilka zasad

Data publikacji: 28 stycznia 2016, 13:10
Demakijaż twarzy to podstawa codziennej pielęgnacji. Oprócz kosmetyków użytych do makijażu, na twarzy osadzają się przeróżne pyłki, kurz i spaliny z powietrza. To wszystko należy starannie i dokładnie usunąć, by umożliwić skórze oddychanie i regenerację przed następnym porankiem, kolejnym makijażem i porcją zanieczyszczeń ze środowiska zewnętrznego.

Kosmetyki do demakijażu

Dokładny i skuteczny demakijaż dzielimy na oczyszczanie oczu i oczyszczanie twarzy. Do demakijażu oczu najlepiej używać dwufazowych płynów, złożonych z olejków i substancji wodnych. Te pierwsze służą do usunięcia makijażu, zwłaszcza wodoodpornego, a te drugie łagodzą skórę. Należy wykonywać to delikatnie, rekomendowane są do tego bawełniane płatki kosmetyczne.

Kosmetyk do oczyszczenia twarzy należy dobrać zgodnie z typem cery. Do wyboru mamy mleczka, płyny, żele, kremy, pianki oraz peelingi. Z tymi ostatnimi należy uważać, bowiem peeling nie nadaje się do codziennego stosowania. Jego celem jest złuszczanie naskórka.

Krok po kroku

Przy oczyszczaniu twarzy należy pamiętać, aby nie przesadzać z ilością kosmetyku. Wystarczy ta wielkości migdała wyciśnięta na dłoń. Twarz należy myć okrężnymi ruchami, z pominięciem oczu. Wskazane jest wykonywanie delikatnego masażu twarzy, zwłaszcza po męczącym dniu. Nie omijamy okolic uszu i szyi.

Paulina Tarachowicz

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Przeczytaj również