Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningForma i zdrowie

10 najlepszych aplikacji dla sportowców

Aplikacje sportowe - najlepsze aplikacje dla sportowców na telefon i nie tylko

Data publikacji: 9 lutego 2016, 12:22
Moda na aktywność fizyczną ruszyła pełną parą już kilka lat temu i gna wciąż przed siebie, przybierając coraz ciekawsze formy oraz wciągając coraz więcej osób w pogoń za zdrowszym, lepszym życiem. To jasne, że rynek nie mógł tego nie zauważyć, dlatego w sklepach pojawia się coraz więcej aplikacji dla sportowców: biegaczy, rowerzystów czy po prostu bywalców klubów fitness. Cyfrowy świat również nie mógł pozostać ślepy i głuchy na tę eskalację aktywności fizycznej, dlatego niemalże każdego miesiąca pojawiają się nowe aplikacje sportowe na telefon. Przyjrzyjmy się kilku z nich.
aplikacje sportowe na smartfon

Spis treści:

Najlepsza aplikacja do biegania​

bieganie ze smartfonemPierwszą aplikacją sportową, którą warto zaprezentować, jest Endomondo. Program ten powstał nie tylko z myślą o biegaczach, ale także rowerzystach i wszystkich tych, dla których aktywność fizyczna jest ściśle powiązana z – nazwijmy to – przemierzaniem pewnych odległości. Endomondo daje możliwość zapisywania swoich tras, zaznaczania pobitych przez siebie rekordów oraz publikowania ich online (co zapewne w głównej mierze przyczyniło się do jego popularności). Kolejną bardzo wysoko ocenianą aplikacją do biegania jest Nike+, która poza monitoringiem postępów treningowych oraz pomiarem ilości spalanych kalorii, posiada również wbudowany odtwarzacz muzyki. Chodziarzom polecam przede wszystkim aplikację Ground Miles, która pozwala na pomiar przemierzanej odległości oraz spalanych kalorii. Poza tym jest bardzo prosta, intuicyjna i przyjazna w użyciu.

Aplikacja sportowa na rower – jaką wybrać?​

Jeśli chodzi o popularność, Strava Cycling dogania gwiazdorskie Endomondo. Dzięki technologii Google Maps, użytkownik tej aplikacji ma dostęp do mapy, za pomocą której może śledzić swoją trasę. Aplikacja dokonuje ponadto pomiaru pokonanych dystansów, czasu spędzonego na siodełku, a nawet liczby osób, które jadą razem z nami tą samą drogą. Strava Cycling jest aplikacją sportową na androida, dającą możliwość wyznaczania sobie listy wyzwań (tzw. Join) oraz porównywania swoich sukcesów z osiągnięciami innych użytkowników. Dzięki MyTracks, czyli kolejnej polecanej aplikacji, masz możliwość zapisywania przebytego śladu GPS oraz prezentacji swoich statystyk online. W aplikacja na smartfon dla rowerzysty zakres owych statystyk wchodzi odległość, szybkość, czas, ale także wysokość w metrach n.p.m. Polecam również zapoznać się z aplikacją  BikeComputer, która w czasie rzeczywistym rejestruje parametry naszej jazdy. Dzięki wgranym mapkom można z niej korzystać również offline. Ponadto BikeComputer zawiera solidną bazę ścieżek rowerowych. No i na sam koniec naszej rowerowej wycieczki rzecz przydatna szczególnie, czyli Bike Repear. Jest to program, który stanie się twoim najlepszym kumplem, kiedy rower zepsuje się na środku trasy. Ta aplikacja sportowa na telefon zawiera w sobie między innymi instrukcje (ze zdjęciami) naprawy rowerów.

Aplikacje sportowe na telefon – siłownia i dom​

Osoby, które koniecznie chcą stracić zbędne kilogramy, zapewne sięgną po darmową aplikację na androida Calorie Counter. Zanim ów program stanie się naszym dobrym kompanem, musimy wprowadzić do niego kilka podstawowych informacji. Aplikacja musi poznać cele, jakie chcemy osiągnąć, nasz dziennik kaloryczności posiłków oraz naszą aktywność fizyczną. W oparciu o te dane, Calorie Counter przygotuje specjalny raport, na podstawie którego uzyskamy informacje, jak długa droga jeszcze przed nami. Liczenie kalorii nigdy nie było takie proste! Natomiast szczególnie godną polecenia aplikacją sportową dla ćwiczących w domu lub na siłowni jest Daily Yoga. Ten program to skarbnica materiałów treningowych, możliwość dzielenia się sukcesami z innymi użytkownikami oraz bogata baza utworów muzycznych. Aplikacja daje nam możliwość wyboru treningów. Mamy tu na przykład treningi odchudzające, poprawiające równowagę czy siłowe. No i w końcu Virtua Gym, czyli doskonała domowa aplikacja, w której znajdziemy wszystkie interesujące nas funkcje, w jakie tego typu program powinien być wyposażony, plus całą gamę ćwiczeń.

Aplikacje sportowe – podsumowanie​

W żadnej złotej księdze nie jest zapisane, że każdy miłośnik aktywności fizycznej powinien natychmiast zaopatrzyć się w którąś z aplikacji sportowych na telefon. Motywacja zawsze powinna płynąć od nas samych – być naszą potrzebą, a nie kwestią mody.

Adam Bała
 
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót