Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningRodzaje treningów

Zumba – nowoczesny trening taneczny

Dlaczego warto trenować zumbę?

Data publikacji: 17 maja 2016, 11:47
Już od jakiegoś czasu możemy zaobserwować coraz większą popularność tańca. Ten stan rzeczy zawdzięczamy przede wszystkim branży rozrywkowej i całej serii programów telewizyjnych, w których mniej lub bardziej utalentowane osoby raczą nas swoimi popisami na parkiecie. Rzecz jednak w tym, że taniec jest świetnym sposobem na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów, a gdy dodatkowo połączymy go ze zdrową dietą, może przynieść zaskakujące efekty. Warto więc oderwać się od telewizora i samemu spróbować swych sił w… zumbie. Nawet jeśli nie posiadamy wrodzonego wyczucia rytmu.

Czym jest zumba?

Zacznijmy od tego, że zumba jest stosunkowo młodym gatunkiem tańca – powstała w latach 90. XX wieku. Swoje początki miała w Kolumbii, stąd też nie powinno nikogo dziwić, że opiera się głównie na tańcu latynoamerykańskim. Zumba, to tak naprawdę taniec, w który wplecione zostały elementy ćwiczeń wysiłkowych typu fitness. Choć z pozoru może brzmieć to dość łagodnie, zumba jest jedną z najbardziej wyczerpujących aktywności fizycznych, ponieważ angażuje do pracy praktycznie całe ciało, poprawiając równocześnie ogólną wydolność organizmu.

Idąc na trening zumby – odbywający się na siłowni lub w studiu tanecznym – poznamy przede wszystkim podstawy samby i salsy. To dwa najpopularniejsze rodzaje tańca latynoamerykańskiego. Po uzyskaniu biegłości w zumbie i osiągnięciu pożądanych efektów, możemy bez problemu nauczyć się każdego z tych tańców z osobna – podstawowe kroki będziemy mieli już przecież opanowane.

Jakie efekty daje trening zumby?

Zumba pozwala przede wszystkim na pozbycie się zbędnych kilogramów z brzucha, nóg oraz pośladków. Efekty powinny być widoczne już po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń, szczególnie w okolicach brzucha, którego mięśnie w tańcu latynoamerykańskim pracują bardzo intensywnie. Musimy jednak liczyć się z tym, że w wielu partiach ciała, tłuszcz zostanie częściowo zastąpiony przez mięśnie. Zumba należy bowiem do ćwiczeń ujędrniających i wzmacniających mięśnie, a nie tylko redukujących tłuszcz. Niemniej w każdym przypadku warto ją trenować, jeśli marzymy o szczupłej sylwetce, a przy okazji chcemy nauczyć się kilku wspaniałych rodzajów tańca.

Paweł Karwowski

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.