Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaRelacje w rodzinie

Planowanie wesela – wizje narzeczonych a oczekiwania rodziny

Planowanie wesela, czyli jak zorganizować wesele i nie zwariować

Data publikacji: 4 lutego 2016, 15:48
Planowanie wesela to wyjątkowe, a jednocześnie niezwykle stresujące zadanie. Ślub to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu człowieka i z pewnością każda para młoda ma własne plany dotyczące tego dnia. Nie zawsze wizje narzeczonych pokrywają się z oczekiwaniami ich rodzin. Co zrobić, gdy para młoda marzy o skromnej i cichej uroczystości, a ich rodzice chcieliby zaprosić liczne grono gości na wystawne wesele swoich dzieci? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie kompromis, dzięki któremu planowanie wesela nie zamieni się w męczarnie.
Planowanie wesela – jak zorganizować skromne wesele – rodzinazdrowia.pl

Jak zorganizować skromne wesele – nowy trend wśród nowożeńców?​

Coraz więcej par decyduje się na skromne wesele. Powodów takiej decyzji może być wiele. Do najważniejszych z nich należą przede wszystkim pobudki finansowe lub po prostu marzenia o kameralnej uroczystości. Nie każda młoda para chciałaby wziąć ślub w kościele wypełnionym po brzegi, wiele osób woli spędzić ten wyjątkowy dzień w otoczeniu najbliższej rodziny.  Skromne wesele nie zawsze spotyka się z aprobatą rodziców narzeczonych, którzy marzą o hucznej uroczystości w gronie rodziny, znajomych, a nawet sąsiadów. Gdy wizja młodej pary przestaje pokrywać się z planami rodziny, wtedy pojawiają się nieporozumienia, które psują atmosferę wokół tego wyjątkowego dnia.

organizacja imprez weselnych - rodzinazdrowia.plDobry pomysł na przyjęcie weselne​

Nie ma sprawdzonej recepty na udane wesele. Warto pamiętać, że ślub to święto pary młodej i to oni tego dnia są najważniejsi. Co zrobić, gdy młodzi planują kameralną uroczystość, a dalsza rodzina upomina się o zaproszenia na wesele krewniaka? Przede wszystkim należy poznać pobudki działań pary młodej. Gdy na drodze do hucznej imprezy stoją przekonania młodych, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie nakłonienie ich na zorganizowanie chociaż obiadu dla najbliższej rodziny. Być może takie skromne przyjęcie, bez udziału fotografa oraz kamerzysty, to właśnie pomysł na wesele, który przekona narzeczonych do świętowania w gronie krewnych?

Wesele w plenerze – alternatywa dla drogiej uroczystości ​

Jeśli głównym powodem planowania skromnego wesela jest zła sytuacja finansowa narzeczonych (coraz więcej par samodzielnie opłaca koszty związane z przygotowaniem uroczystości), to można zaproponować parze młodej pomoc finansową. Innym rozwiązaniem jest zorganizowanie wesela w plenerze. Ślub na łonie natury jest modny i pomaga nieco zaoszczędzić, zwłaszcza jeśli mamy do dyspozycji własny ogród. Zamiast korzystać z ofert konsultantek ślubnych, warto samodzielnie przygotować ozdoby – inspiracje znajdziemy chociażby na blogach weselnych. Z kolei najbliżsi krewni lub znajomi z pewnością chętnie pomogą nam w przyrządzaniu poczęstunku dla wszystkich gości. Jeśli w gronie przyjaciół znajduje się osoba, która ma własny zespół muzyczny lub też dorabia jako didżej, wtedy można także nieco zaoszczędzić na oprawie muzycznej imprezy. Przyjęcia weselne w plenerze to gwarancja udanej zabawy w miłym otoczeniu przyrody. Jedynym minusem takiego rozwiązania może być zła pogoda, jednak ochronę przed deszczem zapewni gościom altanka lub specjalny namiot ogrodowy, który można kupić po promocyjnej cenie na popularnych portalach aukcyjnych.

skromne czy wystawne wesele - rodzinazdrowia.plPlanowanie wesela bez zbędnej presji​

Pamiętajmy, że każda para młoda chce czuć się wyjątkowo i komfortowo na własnym ślubie. Planowanie wesela to w dużej mierze ich zadanie, a rodzina nie powinna wtrącać się do każdej ich decyzji. Jednak jeśli pomysł na wesele narzeczonych staje się przyczyną nieporozumień między nimi a rodziną, wtedy należy starać się osiągnąć kompromis. Ślub to wydarzenie, w którym chcą wziąć udział wszyscy członkowie rodziny, dlatego jeśli para młoda nie może pozwolić sobie na huczną uroczystość, warto zaproponować im wesele w plenerze. Takie przyjęcie weselne na łonie natury z pewnością spodoba się wszystkim biesiadnikom. Co zrobić, gdy skromne wesele w kameralnym gronie to marzenie młodej pary? No cóż, wtedy rozwiązaniem może okazać się zorganizowanie wystawnego obiadu dla rodziny lub po prostu pogodzenie się z decyzją narzeczonych.

Małgorzata Filek

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.