Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaStyl

Moda w kolorze oberżyny

Jesienne stylizacje w kolorze ciemnego fioletu

Data publikacji: 8 czerwca 2016, 12:28
Bakłażan znany jest także jako oberżyna albo… gruszka miłości. Ta oryginalna roślina ma owoce w charakterystycznym, fioletowym kolorze. Nic zatem dziwnego, że zainspirowała nie tylko kulinarnych mistrzów, ale i projektantów mody.

Jak nosić barwy bakłażanu?

Nasycony odcień fioletu już niejeden raz królował na wybiegach. Do jego zwolenników należy m.in. Vivienne Westwood, która chętnie wykorzystuje go w swoich punkowych stylizacjach. To doskonały odcień na jesień – ciepły, a przy tym zmysłowy i głęboki. Aby look był spójny, warto połączyć go z innymi ciepłymi barwami, np. pomarańczą, burgundem lub kolorem musztardowym. To nie jedyne rozwiązanie. Sprawdzą się również chłodne barwy – szary, grafitowy czy głęboki granat.

W kolorze oberżyny najkorzystniej prezentować się będą panie o ciemnych włosach, oczach i karnacji. Nic zatem dziwnego, że w swoich stylizacjach wykorzystuje go blogerka Tamara Gonzales Perea, czyli popularna Macadamian Girl.

Nie zapominajmy też o bakłażanowym makijażu. Powieki w kolorze ciemnego fioletu będą wymagały ust w kolorze nude i odwrotnie – mocniejszy kolor na wargach skutkować powinien użyciem jasnych cieni do oczu.

Iwona Wróblak

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót