Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaRelacje w rodzinie

Czym jest nowoczesne pępkowe?

Czym różni się współczesna impreza z okazji narodzin dziecka od tej sprzed lat?

Data publikacji: 22 kwietnia 2016, 09:42
Moment narodzin dziecka to bardzo radosna chwila, którą można cieszyć się z rodziną i przyjaciółmi. Dawniej pępkowe kojarzone było tylko ze spotkaniem w męskim towarzystwie, zakrapiane dużą ilością alkoholu. Współcześnie sytuacja ta się zmienia.

Pępkowe? Co to właściwie jest?

Pępkowe to impreza organizowana dla świeżo upieczonego ojca. Odbywa się zwykle na gorąco, kiedy kobieta z dzieckiem przebywa jeszcze w szpitalu, tak by po ich powrocie do domu mężczyzna mógł się opiekować rodziną. W myśl przysłowia –  dziecko nie opite to dziecko chorowite –  pępkowe jest obficie zakrapiane napojami wysokoprocentowymi.

Impreza w dobrym stylu

Dawniej pępkowe kojarzone było z typowo męską imprezą i dużą ilością alkoholu. Obecnie można spotkać się ze wspólną imprezą po urodzeniu dziecka. Niektóre kobiety, szczególnie po ciężkim porodzie, oczekują, że ich partner, w pierwszych dniach po narodzinach, będzie w szpitalu przez cały czas. W związku z tym, już po powrocie do domu, kiedy matka czuje się lepiej, organizowana jest impreza dla wspólnych znajomych.

Zdarza się też, że pępkowe jest organizowane przez teściów. W takich okolicznościach spotykają się dziadkowie wraz ze swoimi znajomymi, którzy też niedawno zostali dziadkami.

Anna Kotecka
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.