Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaTwarz

Zastrzyk piękna – poznaj multimaseczki

Stosowanie i działanie multimaseczek

Data publikacji: 29 stycznia 2016, 08:35
Piękna, zadbana i zdrowa skóra twarzy wymaga odpowiedniej pielęgnacji, na którą po ciężkim dniu nie pozostaje wiele czasu. W takiej sytuacji warto sięgnąć po multimaseczkę – nowość, która podbija serca kobiet na całym świecie. Trend ten pozwala łączyć kilka maseczek jednocześnie, a tym samym podczas jednego zabiegu walczyć z zaskórnikami, zmarszczkami i suchą skórą.

Multimaseczka – co to takiego?

W drogerii mamy do wyboru kilkadziesiąt rodzajów maseczek. Są preparaty do skóry suchej, normalnej i tłustej. Jedne pozwalają pozbyć się zmarszczek, jeszcze inne zaskórników. Wybierasz między maskami odświeżającymi, nawilżającymi, wygładzającymi a ujędrniającymi i rozświetlającymi. A co, jeśli skóra zmaga się z kilkoma problemami jednocześnie? Wówczas sprawdza się multimaseczka, czyli produkt dostosowany do potrzeb poszczególnych partii twarzy. Multimaseczkę stworzysz w warunkach domowych, ponieważ polega ona na nakładaniu w tym samym czasie różnych rodzajów preparatów.

Dla kogo przeznaczona jest multimaseczka?

W przypadku skóry normalnej, suchej, wrażliwej czy tłustej wystarczy sięgać po preparaty dostosowane do takiej cery. Problem powstaje wtedy, kiedy mamy do czynienia ze skórą mieszaną – suche policzki i wyraźnie świecące broda, nos oraz czoło. Nie poleca się stosowania preparatów uniwersalnych, ponieważ wykazują one małą skuteczność. Dużo lepszym sposobem jest zastosowanie multimaseczki, czyli połączenia kosmetyków przeznaczonych do skóry suchej oraz tłustej. Nakładanie kilku warstw preparatów sprawdza się także w przypadku skóry dojrzałej. Stosowanie masek odmładzających i wygładzających zmarszczki warto wzbogacić środkiem nawilżającym i ujędrniającym. Multimaseczka to dobre rozwiązanie podczas chwilowej słabej kondycji skóry twarzy wywołanej stresem, nadmiarem pracy lub innymi czynnikami. Nałożenie na skórę maseczki rewitalizującej oraz ujędrniającej poprawi wygląd cery.

Jak działa multimaseczka i kiedy ją stosować?

Podczas jednego zabiegu nakładamy kilka maseczek. Oszczędzamy czas na pielęgnację i serwujemy skórze solidną dawkę składników odżywczych. Jest to zabieg bezpieczny i praktyczny – stosujemy rodzaj maski odpowiedni do rodzaju potrzeb, jakie ma nasza skóra. Co więcej, nie marnujemy produktów – zamiast pokrywać całą twarz preparatem nawilżającym do skóry mieszanej, lepiej zastosować go jedynie na suchych partiach, a strefę T potraktować produktem matującym i neutralizującym zaskórniki.

Karolina Wilk

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót