Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaCzas wolny

Zamiast bibelotów, lepiej zainwestować w zdrowie! Prozdrowotne prezenty dla seniora

Jaki wybrać prezent dla seniora?

Data publikacji: 18 grudnia 2016, 02:51
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i coraz więcej z nas zastanawia się, co kupić naszym rodzicom czy dziadkom pod choinkę. Zamiast kolejnego kubka czy krawata, warto podarować przydatny prezent, który pomoże naszym bliskim pozostać w dobrej kondycji.

Suplementy diety – w trosce o zdrowie seniora

W aptekach można znaleźć szeroką gamę suplementów i witamin dedykowanych osobom starszym. Dieta seniorów często pozbawiona jest świeżych warzyw i owoców, które przecież są najlepszym źródłem witamin, czy produktów bogatych w błonnik, takich jak pełnoziarniste pieczywo. Dlatego też warto te składniki suplementować. Można zakupić środki pochodzenia roślinnego, zawierające np. żeń-szeń czy miłorząb japoński, które wzmocnią pamięć albo preparaty z luteiną, które korzystnie wpłyną na wzrok. Innym prezentem dla seniora mogą być suplementy wapnia i witaminy D, które pomogą ochronić naszych bliskich przed osteoporozą.

Jaki prezent dla aktywnego seniora?

Obraz babci z dziadkiem siedzących w fotelach bujanych to w dzisiejszych czasach tylko stereotyp. Nie tylko młodzi dbają o swoje zdrowie, sylwetkę i kondycję. Coraz więcej seniorów można spotkać biegających czy spacerujących po parkach, a nawet na siłowni. Wielu przyznaje się do aktywności sportowej w domu. Jaki prezent byłby idealny dla takich seniorów? Jeśli lubią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, kupmy im kijki do nordic walking. Jeśli wolą pozostać w domu, warto zainwestować w rower treningowy czy stepper. Oczywiście przed podjęciem aktywności fizycznej warto skonsultować się z lekarzem, czy u danego seniora jest ona wskazany i w jakich ilościach.

A może karnet?

Innym pomysłem na prezent dla osób starszych może być karnet czy bon. Może warto zaproponować naszym bliskim wycieczkę nad morze czy w góry? Dlaczego nie mieliby skorzystać z ogromnej oferty resortów SPA i poddać się kilku zabiegom, takim jak masaże, kąpiele borowinowe czy wejścia na basen z biczami wodnymi? Taki wyjazd nie tylko polepszy ich kondycję fizyczną, ale też psychiczną, bo zapewni oderwanie od codziennej rutyny.

Krzysztof Pawlak

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót