Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaDłonie i stopy

Zadbane dłonie zimową porą

Pielęgnacja w mroźne dni

Data publikacji: 30 listopada 2016, 12:30
Skóra na rękach jest szczególnie delikatna i wymaga sporo uwagi, szczególnie kiedy temperatura zaczyna spadać poniżej zera. Odrobina wysiłku wystarczy, aby cieszyć się pięknymi dłońmi przez cały rok.

Dlaczego dłonie wymagają szczególnej pielęgnacji?

Skóra dłoni zawiera mało gruczołów łojowych, dlatego ich warstwa ochronna jest bardzo cienka, a dodatkowo ulega zniszczeniu przy każdym myciu rak. Dłonie mają za to dość dużo gruczołów potowych, przez co szybko się przesuszają, szczególnie w czasie mrozu i w ogrzewanych pomieszczeniach.

Jak wybrać najlepszy krem do rąk?

Zimą najlepiej stosować krem do rąk przystosowany do panujących warunków atmosferycznych. Powinien być dość gęsty, tłusty lub półtłusty i zawierać odżywiające skórę witaminy, hamować parowanie wody oraz zapobiegać utracie ciepła. Składniki, które zapewnią dłoniom odpowiednie nawilżenie to m.in. olej jojoba i oliwa z oliwek. Natomiast takie jak wazelina ochronią skórę przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych.

Unikaj odmrożeń

Nawet najlepszy krem nie da sobie rady z mrozem, konieczne więc jest noszenie rękawiczek, które warto wkładać po posmarowaniu rąk kremem. Jeśli zapomnisz o rękawiczkach, nie myj zmarzniętych rąk w gorącej wodzie – prowadzi to do przesuszenia skóry.

Aleksandra Dudra 

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót