Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaDłonie i stopy

Zadbane dłonie

Skórki przy paznokciach – jak prawidłowo je odsunąć?

Data publikacji: 28 stycznia 2016, 15:30
Atrakcyjne dłonie są wynikiem dobrze nawilżonej skóry oraz estetycznych paznokci – warto więc zatroszczyć się o ich kształt, kolor oraz prawidłowo odsunięte skórki. Wycięcie ich lub błędna pielęgnacja mogą prowadzić nawet do zakażenia.

Odsuwaj skórki, nigdy ich nie wycinaj!

Skórka, która znajduje się w dolnej części paznokcia, chroni go przed bakteriami oraz infekcjami. Chcąc bezpiecznie i estetycznie ją usunąć, należy ją delikatnie odsunąć. Zabieg jest szybki i prosty do wykonania w warunkach domowych. Wycięcie skórek może doprowadzić do uszkodzenia paznokcia, zadrapań oraz ran, a stąd już krótka droga do zakażenia.

Prawidłowy zabieg to estetyczny wygląd paznokci

Przed przystąpieniem do zabiegu koniecznie trzeba zmyć z paznokci lakier. Następnie na skórki należy nałożyć specjalny środek zmiękczający.  Preparaty kosmetyczne są skuteczne i dają dobre efekty, choć zmiękczyć skórki możesz też za pomocą wody z mydłem, najlepiej szarym. Po odczekaniu kilku minut można odsunąć skórki drewnianym patyczkiem. Korzystając z akcesoriów metalowych, trzeba się upewnić, że są one zdezynfekowane. Po zabiegu warto posmarować dłonie kremem z witaminą A, która je odżywi.

Karolina Wilk

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót