Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaPiękne ciało

Wstydliwy problem – włosy na rękach

Usuwanie włosów na rękach, sposoby i konsekwencje

Data publikacji: 29 stycznia 2016, 07:57
Włosy na rękach są często wstydliwym problemem, zwłaszcza te ciemne i grube nieestetycznie się prezentują, tym bardziej u kobiet. Usuwanie ich skutkuje tym, że skóra staje się gładka i przyjemna w dotyku. Decydując się na taki zabieg, warto zastosować odpowiednią dla siebie metodę.

Gładkie ręce są atrakcyjniejsze

Dokładnie wydepilowane ręce, czyli ramiona i przedramiona, estetycznie się prezentują. Są one gładkie, a przez to atrakcyjniejsze. Aby pozbyć się niechcianych włosków, warto wybrać odpowiednią dla siebie metodę usuwania ich. Możesz użyć maszynki do golenia, co jest najbardziej popularnym sposobem radzenia sobie z owłosieniem. Sposób ten jest bezbolesny. Na rynku dostępne są też specjalne plastry woskowe, a także kremy. Długotrwały efekt osiągniesz, decydując się na odwiedzenie salonu medycyny estetycznej i skorzystanie z depilacji laserowej.

Ból, podrażnienia i duże koszty

W zależności od doboru sposobu usunięcia włosków warto przygotować się na konsekwencje jego zastosowania. Źle dobrane preparaty mogą uczulać, a wizyta w salonie kosmetycznym nie należy do najtańszych. Po zastosowaniu kremu do depilacji mogą wystąpić podrażnienia. Co więcej, włoski dość szybko odrastają – jak w przypadku użycia jednorazowej maszynki do golenia. Metoda ta nie jest polecana osobom, których włoski na rękach są słabe i jasne – z czasem mogą stać się bardziej wyraziste. Korzystając z wosku, depilatora oraz pasty cukrowej, należy przygotować się na niemały ból. Natomiast najskuteczniejsza depilacja laserowa jest bardzo droga.

Karolina Wilk

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót