Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaTwarz

Walka z czasem – kiedy zacząć stosować kremy na zmarszczki?

Pierwsze zmarszczki? Jaki krem na zmarszczki jest najlepszy dla Ciebie?

Data publikacji: 9 lutego 2016, 11:34
Pojawienie się pierwszych zmarszczek przypomina nam o nieuchronnym upływie czasu. U kobiet dojrzałych walka z nimi jest ważnym elementem podtrzymania poczucia atrakcyjności. W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć inwazyjne metody usuwania zmarszczek. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal najpopularniejsze są tradycyjne kremy. Kiedy zacząć używać kremów na zmarszczki i jakie wybierać? Czy ich stosowanie jest wystarczające?
Jaki krem na zmarszczki – kiedy zacząć stosować – rodzinazdrowia.pl

Podaj mi swój wiek, a powiem ci jaki krem na zmarszczki jest dla ciebie dobry

Jak można się spodziewać, dla kobiet w różnym wieku będziemy poszukiwać dobrych kremów o odmiennych mechanizmach działania. U osób młodych kluczowe jest zatrzymanie wody w skórze, co zapobiega jej starzeniu i zwiększa jędrność, zmniejszając widoczność zmarszczek. Dlatego na tym etapie najważniejszy jest krem nawilżający stosowany na dzień oraz na noc. Z wiekiem zwiększa się udział zmarszczek grawitacyjnych powodowanych naturalnym procesem starzenia się skóry i zanikiem w niej włókien kolagenowych. Wtedy dobrze jest zastosować kremy na zmarszczki, które poprawią jakość skóry.

Kremy na zmarszczki – najlepsze i najważniejsze składniki​

Do składników często używanych przez firmy kosmetyczne należą hydroksykwasy, koenzym Q10, retinol i kwas hialuronowy. Coraz częściej stosowane w kremach na zmarszczki są naturalne i syntetyczne oligo- i polipeptydy – stosunkowo drogie, ale skuteczne. Te zbudowane z aminokwasów związki stymulują syntezę białek skóry i pobudzają jej regenerację. Ostatnio odkrytym związkiem o dużych zdolnościach regenerujących jest ramnoza – cukier pochodzący z rośliny uncaria występującej w Ameryce Południowej. Jej działanie przeciwzmarszczkowe skłania producentów kosmetyków do badań nad możliwością jej zastosowania w kremach na zmarszczki.

Zatrzymanie młodości – nie tylko kremy na zmarszczki​

W zapobieganiu powstawania zmarszczek mimicznych skuteczne są iniekcje toksyny botulinowej. Hamuje ona przekazywanie impulsu nerwowego do mięśni, przez co zapobiega ich skurczowi. Może być wykorzystywana do wygładzenia tak zwanych kurzych łapek bądź poziomych bruzd na czole. Inną metodą jest podawanie w linię zmarszczki kwasu hialuronowego w postaci żelu. Preparat ten wypełnia nierówności skóry, wiąże wodę i stymuluje skórę do regeneracji. Jako że kwas hialuronowy w stosunkowo niewielkim stopniu wchłania się z kremów stosowanych na powierzchnię skóry, taki zabieg ma zdecydowanie większą od nich skuteczność. Metody te mogą stanowić uzupełnienie lub bardziej inwazyjną alternatywę dla kremów na zmarszczki.

Ewa Woźniak 
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót